Archiv 2019

 
 
Ježek v kleci ORIGINAL nerez a Trilby

22.11.2019

 

Ježek v kleci ORIGINAL NEREZ z roku 2015 a Ježek v kleci Trilby z roku 1886 má novou sadu fotografií  z hornického městečka Calico v Kalifornii (USA)..

 

 

Ježka v kleci ORIGINAL NEREZ můžete zakoupit v našem obchodu. Přidáno do sekce historie.

 

 

 
Rarita Ježek velký barevný

1.11.2019

 

Tohoto velkého Ježka vyrobil pan Michal Kocián pro letní tábor Záhada hlavolamu volně navazujícího na celoroční hru Rychlé šípy pražského oddílu Poutníci (oddilpoutnici.cz). Výška je 75 cm (100x zvětšený původní plán). Uvnitř se nalézal technický rys od Jana Tleskače na výrobu vlastní koloběžky. Děti i vedoucí si každý po jednom kusu vyrobili a jel se "závod míru" - každý, kdo jel, vyznává myšlenku žlutého kvítku, který se bude rozmáhat dál a dál (...) však to znáte z poslední strany knihy Stínadla se bouří. Oceňujeme velmi pohledné zpracování ježka uvnitř. Přidáno do sekce rarity / NEJ rozměry.

 

 

 

 
Zipové sáčky na Ježky v kleci

14.10.2019

 

Nově máme v nabídce originální zipové sáčky stáčející se do spirály. Díky dvěma jezdcům je lze rozepnout kdekoliv nebo z nich udělat jeden dlouhý pruh. Jedná se o českou ruční výrobu. Na výběr je černý se stříbrným zipem, černý s červeno-černým zipem, černý s duhovým zipem a šedý s šedo-černým zipem. Sáčky můžete zakoupit v našem obchodu.

 

 

 
Rarita Ježek ozdobený Ginkgem

11.10.2019

 

Tyto Ježky v kleci vyrobil pan Jan Trojan z Mělníka z ginkgového dřeva. Tento kus navíc přizdobil listy Ginkga ze stříbra pan Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné materiálem.

 

 
Rarita Ježek Medovník

7.10.2019

 

Tento Ježek je vyroben z nádoby na med. Tzv. Medovník z Kréty je z olivového dřeva a má 72×115mm. Je ozdoben stříbrnou replikou minojského přívěsku ve tvaru dvou včel, nalezeného v paláci v Malii (Malijské včely). Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek Tenisák

4.10.2019

 

Tento Ježek o rozměru 55×55 mm je vyroben z  mosazné kulatiny o průměru 4mm. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek Véčko

30.9.2019

 

Tento originální V Ježek o rozměru 50×50×84 je vyroben z mosazného profilu 4×4 mm. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
The Metagrobologist An interview with Radek Micopulos

15.8.2019

 

Rozsáhlý rozhovor o 22 stranách poskytl výrobce Ježků v kleci Radek Micopulos (v rámci produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES) v mezinárodním magazínu o hlavolamech - The Metagrobologist (č.6). Magazín je k dispozici v tištěné podobě a objednat ho lze zde. Nutno podotknout, že se jedná o velké zviditelnění našeho Ježka v zahraničí. Zařazeno do sekce články / Články o nás.

 

 
Rarita Ježek Picasso

20.7.2019

 

Tato zajímavá rarita má odlišnou, zajímavě řešenou konstrukci. Její autor je: Jan Trojan, který k Ježkům dodává: "Při stěhování nábytku u své přítelkyně jsem pod jednou skříní objevil dva kousky krásného starého mahagonového dřeva, které sloužilo jako podklady pod skříní, aby se nekývala. Dřevo mělo nádhernou vyzrálou tmavě rudou vínovou barvu a tak mě napadlo vyrobit z něj něco pěkného - třeba ježka v kleci, ale ne klasického! Nějakého zvláštního, kterého ještě nikdo nevyrobil - takového, jakého si to pěkné dřevo zaslouží. Po pár nákresech mi na papíře vykoukl zvláštní tvar klece ve tvaru písmene X. Když byla čtverhranná klec hotova vyřezal jsem do ní šikmé otvory, které zasahovaly vždy do dvou stran klece. A co teď dovnitř klece? Jaký tvar ,,ježka,, zvolit aby se k té kleci hodil? Vyrobil jsem nejprve čtverhranného šetiostnového ježka - ten se k té čtverhrané kleci velice hodí, ale výrobek se mi zdál málo ,,Foglarovský,, spíše je takový ,,Picasovský,, a tak jsem jej nazval Picaso X 1. Druhý den jsem do čtverhranné klece vyrobil ježka kulatého klasického ,, Foglarovského,, a ten se mi v té kleci líbil také a tak jsem ho nazval Picaso XF 2. Takže teď mám doma nového zvláštního ježka v kleci - tedy spíše klec do které jdou zasouvat dva různí ježci - jeden čtverhranný a druhý kulatý - samozřejmě, že každý zvlášť. Klec je vysoká 9 cm, vrchní a dolní čtverec má 4,5 cm, koule i čtverec ježka má průměr 2 cm, čtverec má 6 dlouhých ostnů a koule má 12 ostnů, materiál - mahagon." Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Novinka! Ježek v kleci EPIC

6.6.2019

 

Ježek v kleci EPIC je nový hlavolam z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Elegantní klec tvoří velmi netradičně “otevřený” tvar tří rozšiřujících se spirál. Ježek má atypický počet pěti ostnů, z čehož dva jsou součástí úžasné kuličky kapkovitého tvaru. Kromě převratného designu klece i ježka uvnitř přináší tento hlavolam také nový jedinečný princip. Oproti tradičnímu Ježkovi musíte přijít na různé triky s jejichž pomocí se dostanete vždy o kousek dále k řešení.

 

 

Celá klec je vyrobena z leštěné nerezi, ježek uvnitř je z duralu s kuličkou eloxovanou v modré barvě. Součástí hlavolamu je také kromě krabičky modrého pozadí i originální, ručně vyráběný zipový sáček stáčející se do spirály v duchu modelu Epic. Ježka můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 
Rarita Ježek Raketa

9.5.2019

 

Ježek v kleci vyrobený z dělostřeleckého granátu, který má tvar rakety. Výroba trvala cca 6 hodin. Jedná se o znehodnocenou munici, nedoporučujeme pokusy s nalezenou municí. Raketa byla již vysypaná a bez zápalky, takže nehrozilo žádné nebezpečí. Mosazný ježek s 9ti ostny je bez rotační osy, takže ho nelze otočit napůl vyndaného. Výroba: pan Martin Doskočil. Přidáno do sekce rarity / bizarní.

 

 

 

 
Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece 2019

6.5.2019

 

Více informací zde.

 

 
Ježek v kleci ORIGINAL s dárkovým balením zdarma!

24.4.2019

 

Dárkové balení zdarma nyní získáte k Ježkovi v kleci ORIGINAL. Platí to pro standardní model dural, nerez a mosaz. Ke každému kusu je navíc, kromě kovové plechovky, i pohledný černý semišový sáček a jedinečná krabička vystlaná dřevitou vlnou. Potisk krabičky tvoří plán létajícího kola, jehož linie jsou po celém povrchu včetně části vnitřku. Tuto výhodnou sestavu za cenu obvyklého Ježka ORIGINAL můžete zakoupit do vyprodání v našem obchodu

 

 

 
Rarita reklamní Ježci Timac, NDC, BDO

12.4.2019

 

Pěknou ukázku firemních upomínkových předmětů můžete vidět na Ježcích z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Ježci jsou opatřeni tamponovým potiskem na přírodním eloxu. Přestože se najdou odpůrci toho, aby Ježek sloužil jako reklamní předmět, nám to přijde jako skvělá prezentace (hlavně v zahraničí) našeho ryze českého hlavolamu. Přidáno do sekce rarity / reklamní ježci v kleci.

 

 

 

 
Ježek v kleci ORIGINAL červený a černý

19.3.2019

 

Ježek v kleci ORIGINAL dostal (po vzoru Ježka Máj z roku 1969) nové varianty v červeném a černém provedení. Krásně zářivá červená, jako Červenáčkova čepice, a až inkoustově černá (s temně modrými odlesky) jako Širokkův oblek.

 

 

K oběma kusům patří černý semišový sáček a speciální balení s motivem originální předlohy tohoto Ježka - Záhada hlavolamu z roku 1941. Kromě jiného mají tyto "nové" ORIGINALY nové upevnění ostnů v kuličce (stejně jako současná generace nerezové verze), které zaručuje větší životnost a téměř stoprocentní jistotu, že se žádný z ostnů ani nepohne. Tuto omezenou edici, vyrobenou v pouhých 9 exponátech, můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 

 
Nová balení Ježků v kleci

1.3.2019

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES přichází s novým sběratelským balením svých hlavolamů. Nově je také v prodeji samostatně hlavolam HEXA, který je jinak součástí hlavolamu HEXAHOG. Všechny modely je možné zakoupit v našem obchodu.

 

 

 
Rarita Ježek futurama

19.1.2019

 

Jedna z posledních nejoriginálnějších rarit má velmi odlišnou, geniálně jednoduchou konstrukci. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek dráťák

18.1.2019

 

Dráťák, ocelový drát průměru 3 mm, 46 ×48 × 80 mm, 12 ostnů. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek hvězdicový

17.1.2019

 

Dva ježčí bratři, 44 × 73 mm, mosazná tyčovina 4 × 4 mm, 2 × 14 ostnů. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Tibetský Ježek v kleci ( Dordže )

16.1.2019

 

Tibetský ježek v kleci ( Dordže ) mosaz, 42 × 42 × 156 mm, 2 × 14 ostnů. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
ČILICHILI Spousta ježků ve spoustě klecí

13.1.2019

 

Radek Micopulos sbírá ježky v kleci a navíc je sám vyrábí. Proč? Hezký článek naleznete v tištěném časopisu ČILICHILI 1/2019 nebo v elektronické verzi. Popřípadě lze článek vidět i po dvojím přiblížení níže. .  aa
Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/pan-jezek-v-kleci-sbirani-hlavolamu-prerostlo-ve-foglarovo-muzeum-20170725.htČ
Zařazeno do sekce články / Články o nás.

 

 

 
Kusovka (č.50) Ježek dle seriálu

10.1.2019

 

Tento Ježek byl vyroben z upraveného Ježka v kleci CLASSIC nerez "Snažil jsem se ježka vymyslet tak, aby vzhledem odpovídal co nejvíce tomu ježkovi, který figuroval v seriálu "Záhada hlavolamu" z roku 1969. Jen jsem ježka nechtěl dělat šroubovacího, ale koncipoval jsem ho jako opravdu těžký hlavolam. Lze ho z klece vyjmout opravdu jedním, jedinečným způsobem, který skrývá několik zákeřností. Takže kdo způsob nezná, může ho ježek potrápit třeba i několik dní..... Klec je vyrobena z jednoho kusu nerezové oceli, velmi masivní. Výška klece je 85 mm, vnější průměr je 50 mm a vnitřní průměr je 43 mm. Má po obvodu pět podélných otvorů a v každém dýnku kruhový otvor. Ježek je taktéž komplet z nerezové oceli, má 12 různě dlouhých ostnů, které jsou do koule pevně zašroubovány a zajištěny speciálním tmelem. Řadím ho mezi nejpovedenějšího ježka v kleci v mé sbírce." Jaroslav Hrouda. Přidáno do sekce kusovky.

 

 
PF 2019

1.1.2019

 

Jménem stránky JEŽCIVKLECI.cz a produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES Vám přejeme šťastný nový rok! Přání z předchozích let si můžete prohlédnout v sekci články / PFka.

 

 
 
 

 © Copyright WEB.rademic.cz &   Publikování a šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.