Hlavolamy Houdini´s Cage a Pop Earth

 6.7.2008

 

Hlavolam Pop Earth si nechala patentovat firma Amres v Taiwanu a vyváží ho do Kanady, Japonska a  dalších zemí. Ve Velké Británii se hlavolam prodává pod názvem Houdini´s Cage. Na obrázcích můžete vidět jak ježka Houdini´s Cage od firmy Tobar z Anglie, tak i ježka Pop Earth od firmy Amres z roku 2002 v originálním papírovém obalu. Tento ježek má výšku 110 mm a průměr klece 75 mm a dodnes se vyrábí v nejrůznějších barevných provedeních - červené, žluté, modré a zelené. Tento hlavolam u nás nemá žádného dodavatele a proto se dá sehnat pouze u firmy Tobar ZDE .

© Copyright RM

 

         

         

 
 

Jedinečný hlavolam Cast Cuby

 19.5.2010

 

Hlavolam Cast Cuby, nebo-li japonská kostka toho má s Ježkem v kleci společného více, než by se mohlo zdát. Spojuje v sobě geniální princip provlékání hranolku se zkosenými konci v labyrintu, který tvoří samotná klec. Ta má různé výřezy, jimiž je možné hranolek otočit o 90 stupňů do 2 směrů a nebo ho provléknout do protějšího otvoru. Ačkoliv se udává k tomuto hlavolamu střední obtížnost, tak je spíše vyšší a záleží na tom, jak je hranolek v labyrintu moc "zamotaný". Jeho vyndání totiž umožní přibližně 15 tahů, které je nutné udělat. Cast Cuby se rozhodně nepodobá Ježkovi tvarem, ale principem ano. Má stejně jako Ježek v kleci pouze jeden otvor, kterým lze hranolek vyjmout a také s ním musíte různě otáčet, než se někam dostanete. Na obrázku uprostřed je někde před vyřešením a má tak v této pozici zobrazovat usmívající se obličej s vyplazeným jazykem, protože ještě nejste u konce. Stačí ale několik promyšlených tahů a "obličej" se dostane do obrácené - smutné polohy, kde už stačí jedním tahem hranolek vyndat a vyřešit tak, ještě před chvílí, vysmívající se hlavolam :-). Japonská kostka je  výborná pro odreagování a díky chytrému principu je také velmi hravá. K řešení vede celkem dost tahů, které si není možné příliš zapamatovat a tak je trvanlivost tohoto hlavolamu na skvělé úrovni. Pokud tedy hledáte něco jiného než Ježka v kleci a nebo snad i něco hravějšího, tak vám tento hlavolam vřele doporučujeme, jistě si ho oblíbíte. Zakoupit ho můžete v obchodu Ježcivkleci.cz

© Copyright RM

 

     

 

 

Ježek v zahraničí - Ocelové nervy, Uvězněný satelit a další

 13.5.2010

 

Náš populární hlavolam se v zahraničí málokdy jmenuje tak, jako u nás. Ježek v kleci Philos se například v USA prodává jako hlavolam Ocelové nervy (Nerves Of Steel) a ve Velké Británii ho můžete nalézt pod názvem Uvězněný satelit (Trapped Satellite). Tyto názvy mají od přirovnání k ježkovi už opravdu daleko a je na nich jasně vidět odlišný pohled každého národu. V USA dostal hlavolam jméno zřejmě podle jeho obtížnosti a v Británii ho přirovnávají nejspíš ke Sputniku :-). V Austrálii jdou ještě dál a Ježka Mi Toys nazývají rovnou Raketoplánem v kleci (The shuttle in the cage). Hlavolam má navíc i pojmenování Man the Torpedo (torpédo), které se používá spíše ke známému ostnatému válečku v kleci. Uvádí se k němu, že se můžete stát jeho zachráncem a pomoci mu v útěku. To už je opravdu velká fantazie, ale jsou tu i méně originální názvy jako například hlavolam Klec (Ježek Mozkolam), u něhož je prý cílem vyjmout míč! Nakonec si můžete prohlédnout i rozdílná balení Ježka Mi Toys prodávaná pro různé světové trhy. Vlevo je už zmíněná verze prodávaná v Austrálii, uprostřed je evropská varianta prodávaná i v našem obchodu a vpravo je balení Ježka prodávaného v Rusku.

© Copyright RM

 

       

 

 

Ježek v kleci ze Švédska

29.4.2011

 

V prodejnách se suvenýry se po světě dají sehnat různé věci. Že by se ale prodával Ježek v kleci ve  Stockholmu, hlavním městě Švédska, nás opravdu překvapilo. Tento kus byl zakoupen v plastovém obalu spolu s návodem. Ježek je dřevěný, výška 79 mm, průměr 45 mm. Mezery mezi tyčkami klece jsou všechny stejně široké, až na jednu, která je výrazně širší. Tím pádem jde ježek vyndat velmi jednoduše. Ježek má 12 stejně dlouhých ostnů. Hlavolam je na první pohled velmi podobný českému Ježku Clever. Narozdíl od něho je ale menší a je vyroben z ještě pohlednějšího dřeva bez povrchové úpravy.

 

 

 

 

 

 © Copyright WEB.rademic.cz &   Publikování a šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.