Nový Ježek v kleci - GEN aneb Ježek nové generace!

4.4.2012

 

Produkce hlavolamů RADEMIC PUZZLES přináší nový model Ježka v kleci s názvem GEN. Hlavolam, který by se dal také nazvat Ježkem v kleci nové generace, využívá naprosto nový a jedinečný způsob řešení. Má v sobě zakomponován nový princip, který zahrnuje cca 10 správných tahů, nad nimiž se musí řešitel opravdu zamyslet. Úkolem je ježka vyndat jedním z víček klece a to pouze otvorem ve tvaru klíčové dírky! Nevěříte, že to jde? Vyzkoušejte si to! Je překvapivě snadnější dostat ježka z klece ven, než dovnitř. Ježek má střední obtížnost, ale i po vyřešení se budete k jeho hravému způsobu vyjmutí rádi vracet. Povrch celého hlavolamu má povrchovou úpravu (elox) odolnou vůči mechanickým (poškrábání) a chemickým vlivům vnějšího okolí. Povrch je na dotek velmi příjemný a nezanechává otisky prstů. Hlavolam v sobě nese design inspirovaný lidským genem a tím také připomíná, že jde o Ježka "nové generace"!

 

 

"Myšlenka na Ježka v kleci, který by se dal vyndávat kruhovým otvorem na vrchu klece mě napadla již před lety. Jak to ovšem udělat, aby mohly všechny součásti zůstat napevno a přitom minimálně narušit otvor klece? Zvolil jsem ježka se šesti ostny a vymyslel systém, kterým se dostane ježek ven z klece pouze otvorem ve tvaru klíčové dírky. Hlavolam kombinuje postup otáčení a překlápění, které se musí provést ve správné kombinaci. Nejprve je ovšem potřeba nalézt správnou výchozí pozici čtyř ostnů. Pokud je správná, tak vám dovolí posouvat se v řešení dál až k vyjmutí samotného ježka. Princip tohoto jedinečného hlavolamu je opravdu promyšlený a k řešení už nestačí jen nelogické posuny ježkem jako tomu bylo dříve."

Radek Micopulos

vynálezce a producent hlavolamů RADEMIC PUZZLES

Více na webu hlavolamů RADEMIC.cz!

Ježek je nově v sekci historie.

Ježka můžete zakoupit v obchodu Ježcivkleci.cz!

 

 

Kresba Ježka v kleci GEN od Milana Tesleviče

6.5.2012

Nový Ježek v kleci GEN, který byl po 2 letech vývoje uveden do prodeje teprve nedávno, má velmi příznivé ohlasy. Hlavolam dostal po více než 70 letech možnost posunout se jiným směrem ve své podobě a principu. Velký comeback, který tohoto Ježka v kleci provází, byl zpodobněn jako v roce 1940 (poprvé) kresbou s Rychlými šípy. Známý kreslíř Rychlých šípů Milan Teslevič nám svou novou originální kresbou zvěčnil Ježka v kleci GEN ve zcela novém úhlu pohledu. Tato exkluzivní kresba bude u nás tento hlavolam provázet ve vybraných výlohách prodejen hraček či papírnictví.

 

 

Ježek v kleci GEN v České televizi a v médiích!

25.9.2012

Přinášíme Vám odkazy související s proběhnuvší výstavou Hry a hlavolamy v Praze a Ježkem v kleci GEN, který se tak jako novinka dostal do médií. Jak byl tento hlavolam prezentován v televizi se můžete podívat v reportáži na ČT24 (5 minut). Dále se také náš GEN dostal na Český rozhlas 2 a do tisku jako např. do pražského Deníku. Jsme velmi rádi, že se náš hlavolam stává populárním a doufáme, že to stejně potěší i Vás. Odkazy: ČT24 , ČRo2 , Deník

 

Ježek v kleci GEN - Hlavolam roku 2012!

22.10.2012

Dne 17.10.2012 v Eden Aréně v Praze byla na tradiční akci Trend Event vyhlášena cena za Hlavolam roku 2012. Tato cena byla udílena poprvé. Cenou ve formě poháru byl oceněn nový hlavolam Ježek v kleci GEN a převzal ji osobně pan Radek Micopulos, vynálezce tohoto hlavolamu.

 
 

 

MEMORIÁL J. Tleskače a prezentace Ježka GEN

1.12.2012

Ač v pořadí dvanáctý (a tudíž by mu mohl náležet přívlastek „tuctový“), ve skutečnosti letošní ročník Memoriálu Jana Tleskače ve vyjímání hlavolamu ježek v kleci standardní „tuctovou“, či dokonce nevýznamnou událostí rozhodně nebyl. Sportovní klání pak ještě doplnila řada doprovodných akcí a aktivit. Kromě křtu několika foglarovských knih zde Radek Micopulos, výrobce a propagátor hlavolamů Ježek v kleci, prezentoval svůj originální vlastní model GEN se šikmými otvory v kleci a vyjímáním ježka s pomocí horní stěny. Netradiční ježek letos zvítězil v anketě Hlavolam roku 2012.

 

upraveno, zdroj: Slavomil Janov

 

Nová vylepšená verze Ježka v kleci - GEN!

 9.12.2012

Nový Ježek v kleci GEN, který byl poprvé představen 4.4.2012 produkcí originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES, zaznamenal od té doby mnoho úspěchů. Tento hlavolam ukazuje po více než 70 letech směr, kterým se bude Ježek v kleci vyvíjet. Velký comeback, který ho provází, byl zpodobněn jako v roce 1940 (poprvé) kresbou s Rychlými šípy, známým kreslířem Milanem Teslevičem. S proběhnuvší výstavou Hry a hlavolamy v Praze se také Ježek GEN dostal do médií jako ČT24, Českého rozhlasu 2 a do tisku jako např. do pražského Deníku. Dne 17.10.2012 v Eden Aréně v Praze byla na tradiční akci Trend Event vyhlášena cena za Hlavolam roku 2012, kterou byl oceněn právě tento hlavolam! Na dvanáctém Memoriálu Jana Tleskače byl pak na živo prezentován a rovněž o něm byla natočena krátká reportáž v televizi Metropol.

 
 

Vynálezce tohoto hlavolamu, Radek Micopulos nyní přichází s novou vylepšenou verzí tohoto Ježka. Princip je nyní podstatně funkčnější a zároveň i obtížnější, protože ostny ježka byly zesíleny. Se změnami všech šířek drážek, meziprostoru a vůlí byl také vylepšen design Ježka. Kromě nových nerezových ostnů má nyní kulička černě kovovou barvu, klec má větší zaoblení a nižší otvory. Tuto novou verzi bude možné zakoupit od 10.12. v našem obchodu, kde nahradí původní úspěšnou verzi. Hlavolam byl zařazen do sekce historie. Více informací naleznete na www.rademic.cz.

 
 
 
Nový Ježek v kleci GEN a něco z deníku pana M

20.12.2018

 

Nový model Ježka v kleci GEN má nyní inovovaný design evokující lidské oko. Masivnější klec má tloušťku stěny 3 mm a luxusní saténový povrch. Nově je tento kus v nabídce našeho obchodu pro předobjednávku od ledna 2019.

 

 

 

Poprvé zde máme také příběh ke vzniku tohoto jedinečného hlavolamu, který zaznamenal Radek Micopulos ve svém deníku:

"Ježek v kleci GEN vznikl během léta 2010. Inspirovala mě k němu kresba, či spíš vizualizace, na které vylézá ježek coby pavouk skrz otvor ve víčku klece. Řekl jsem si, že je to výzva a dal se do vymýšlení principu, kterým by toto bylo možné. Už na začátku bylo jasné, že se otvor bude muset upravit, protože pouhý kruhový průřez stačit nebude. Má idea byla taková, že se na pohled nesmí zdát zřejmé, že se ježek vyndává otvorem ve víčku a tak musel být zásah do víčka minimální. Navíc by bylo hezké kdyby ježek vylézal otvorem ve tvaru klíčové dírky a tak jsem si v tomto duchu vytvořil model z kartonu. Ten tvořily 3 vrstvy. Jedna vstupní s více drážkami pro ostny, druhá vrstva byla pouze obruč – meziprostor a třetí vrchní byl klíčový otvor na vrchu klece. Původní představa spočívala také v tom, že by se víčko z více drážkami otáčelo apod., ale z tohoto záměru jsem brzy upustil z důvodu složitosti výroby. Vymyslel jsem tedy konstrukci, která mohla zůstat napevno a otáčel by se v ní pouze ježek. V meziprostoru byly původně také dráhy různých průměrů, které stanovily, kam se má ježek otáčet a tvořily by ještě promyšlenější princip. Nakonec jsem usoudil, že stejný efekt bude fungovat i bez těchto drah, ale zato s promyšlenějším systémem ostnů. Na vymýšlení principu jsem usilovně pracoval téměř nepřetržitě přes víkend, až jsem ho nalezl.

 

"kresba, či spíš vizualizace, na které vylézá ježek coby pavouk skrz otvor ve víčku klece"

 
Základ vytvořil jednoduchý ježek se třemi délkami ostnů, krycí víčko se třemi délkami drážek a vrchní víčko s nejdelší drážkou a hned pod ním nejkratší drážkou z krycího víčka. Vytvořil jsem tak tu vysněnou klíčovou dírku se vším všudy a s perfektní logikou. Další čas tvořilo už dolaďování designu a proměřování funkčnosti. Také klec měla několik návrhů, až vznikl pátý, který měl již otvory zešikmené, protože mi přišlo příhodné, aby takto převratný ježek měl i převratný design, který se ale přesto zaobleními trochu drží klasiky. Volba zešikmených otvorů v sobě také nesla návrh Ježka, kterého jsem vytvořil již v roce 2007 a který nebyl z důvodu značné složitosti výroby nikdy, až na prototyp realizován. Dnes se nachází jako opravdový unikát pouze v mé sbírce. Tento Ježek měl velmi složitou tyčkovou klec a ještě složitější hvězdici. Hlavolam GEN měl připravenou výkresovou dokumentaci a mohl být vyroben již v roce 2010. Zabránily mi však v tom pracovní povinnosti, vytíženost a také fakt, že jsem hledal výrobce schopného vyrobit takto komplexní výrobek u něhož záleží na perfektní přesnosti a preciznosti."
 
 

 © Copyright WEB.rademic.cz &   Publikování a šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.