Archiv 2019 - 2021

 
 
Rarita Ježek v kleci fantazie

23.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek fantazie, železo 48×80mm, 8 ostnů.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek v kleci jedlý

20.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Velmi netradiční jedlý Ježek! Dobrou chuť :) Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek v kleci podle ilustrace p. Fischera

15.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek vyrobený podle ilustrace pana Fischera. Materiál: železo 48×70 mm, 7 otvorů, 20 ostnů.  Zařazeno do sekce rarity / repliky.

 

 
Rarita Ježek v kleci hasičák

10.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek vyrobený z hasičáku.  Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek v kleci trojčata a blíženci

5.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek má rozměr 48×104 mm, materiál třech 14 ostných ježků: železo, mosaz, bronz.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

  

 

 
Rarita Ježek v kleci z jeklu

1.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek vyrobený z jeklu 3,5×3,5 výška 74 mm, materiál železo-mosaz, 6 ostnů.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Hlavolam HEXA s klasickým ježkem

30.6.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc a RADEMIC PUZZLES. Ježek vyrobený z hlavolamu HEXA s běžným ježkem (Hexem s ostny) a upravenou klecí s průřezy pro ostny.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 
Rarita Ježek v kleci orientální

25.6.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek orientální Tisíc a jedna noc (to je čas určený k vyjmutí :-)) (mosaz).  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek v kleci ze stromku

20.6.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek vyrobený z vánočního stromečku (kavkazská jedle).  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek v kleci soška

15.6.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek umístěný v břiše sošky. Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek v kleci stříbrný

1.6.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Práce zkušeného zlatníka z ryzího kovu. Zařazeno do sekce rarity / odlišné materiálem.

 

 
Rarita Ježival klec s klasickým ježkem

30.5.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc a RADEMIC PUZZLES. Ježek vyrobený z Ježivala v kleci (klece) s běžným ježkem namísto válečku v kleci.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Sběratelské magnety s motivem Ježka

15.5.2021

 

Nové sběratelské magnetky s motivem Ježka v kleci Original. Ražba do kovu má čtyři barevná provedení. Můžete je zakoupit samostatně, ve zvýhodněném setu nebo je dostat v našem obchodu jako dárek zdarma!

 

 

 

 
Rarita Ježek v kleci NorWit

30.4.2021

 

Na počátku roku 2021 byl produkcí originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyroben reklamní Ježek v kleci CLASSIC NorWit. Společnost prodává mimo jiné stroj s přezdívkou "ježek" - hutnící stroj používaný ve stavebnictví. Tmavě modře eloxovaný kus si objednali jako svůj jedinečný reklamní předmět trvalé hodnoty. Ježek byl opatřen logem NorWit a umístěn do tmavě modrého semišového sáčku a plechovky. Zařazeno do sekce rarity / reklamní Ježci v kleci.

 

 
Rarita Ježek v kleci MONETA

15.4.2021

 

Tento rok je produkcí originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyráběn reklamní Ježek v kleci MONETA pro nadaci CLEMENTIA, která jak zní příhodný slogan u největšího otvoru v kleci: Pomáháme Vám najít cestu ven. Šedě eloxovaný kus s tmavě šedým potiskem je umístěn v dárkové krabičce Stínadla s dřevitou vlnou. Zařazeno do sekce rarity / reklamní Ježci v kleci.

 

 
Ježek v kleci GEN IN BLACK

3.3.2021

 

Nové celonerezové provedení s pěti otvory v kleci a dvěma axiálními ložisky v čele. Jedno umožňuje otáčení klece na stole, druhé se protáčí na prstu. Hlavolam má nově černé ozubené kolečko zvyšující obtížnost. Subtilnější provedení má krycí víčka zapuštěná v kleci. Cool vzhled inspirovaný známým sci-fi filmem. Luxusní provedení z broušené leštěné nerezi. Nové balení v pvc tubusu.

 

 

„Po téměř deseti letech jsem se rozhodl tohoto Ježka vylepšit. Po vzoru Ježků AXIS, EPIC a hlavolamu HEXA má poprvé krásné celonerezové provedení (vždy byl vyráběn z duralu). Nyní se i design vrací k původní podobě, má však nově o jeden otvor v boku klece více, což z něj dělá spolu se zapuštěnými víčky a ložisky klece mnohem atraktivnější model. Obtížnost byla ztížena černým pohyblivým ozubeným kolem. Vzhled byl inspirován oblíbeným sci-fi filmem.“  Radek Micopulos  

 

 
Zařazeno do sekce historie.
Ježka bude možné zakoupit od příštího týdne v našem obchodu.
 
Ježek v kleci ORIGINAL červený opět v prodeji

27.2.2021

 

Ježek v kleci ORIGINAL je opět k dipozici (po vzoru Ježka Máj z roku 1969) v červené barvě. Nyní temnější červená, než v roce 2019. Součástí je dárková krabička STÍNADLA a úžasný ČERVENÝ kožený měšec. Jedná se o limitovanou edici několika kusů. Více v našem obchodu.

 

 

 
PF 2021

1.1.2021

 

Jménem stránky JEŽCIVKLECI.cz a produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES Vám přejeme šťastný nový rok! Archiv našich PF

 

 
Hlavolam NEMO

30.11.2020

 

Na námět Julese Verna a jeho trilogie vznikl v produkci originálních českých hlavolamů RADEMIC nový hlavolam NEMO. Více úkolový hlavolam má uvnitř dvě nerezovo mosazné kuličky, které musíte za pomoci pohyblivého periskopu vyjmout a hledat další zašifrovaná tajemství. Klec kulatého tvaru je vyrobena z tyrkysově eloxovaného duralu a vnitřek ponorky s okny je z broušené nerezi. Součástí hlavolamu je měšec, který zároveň slouží i jako herní podložka zdobená motivem kompasové růžice. Inovativní více úkolové provedení vyžaduje k dalšímu postupu i využití internetu a hledání skrytých indicií. Více v našem obchodu. Zařazeno do sekce rarity / podobné hlavolamy.

 

 

 

 
Ježek bez klece ke každé objednávce zdarma!

21.10.2020

 

Ke každé objednávce v našem obchodu nyní dostanete jako dárek krásný přívěsek - Ježka bez klece :-)

 

 
Nová malá krabička STÍNADLA

10.10.2020

 

V prodeji je nová dárková krabička v rozměru (menším) přesně na Ježka. Můžete ji skvěle zkombinovat i s koženým měšcem. Rozměry je shodná s krabičkou Ježka FANTOM, takže je i sběratelsky velmi zajímavá. Tuto kolekci menších krabiček se chystáme dále doplňovat.

K Ježkovi CLASSIC NEREZ dostanete nyní tuto krabičku ZDARMA! Více v našem obchodu.

 

 
Rarita Ježek v kleci Pérák

1.10.2020

 

Jan Trojan - Roy s Jarkou Richtermocem vytvořili další společnou důchodcovskou perličku pro potěšení všech nadšenců Ježků v kleci. Je to Pérák! Vypadá jednoduše, ale má docela obtížné vyjímání, protože možnost vyjmutí je jen v jednom bodě celého pera a jelikož je vyráběno ohněm a zakaleno - je tvrdé a nepruží! Co myslíte, líbil by se tento ježek v kleci Jaroslavu Foglarovi - Jestřábovi? Návrh: Jan Trojan - Roy, výroba: Jaroslav Richtermoc. Výška: 8 cm, šířka: 5 cm, průměr koule: 1,5 cm, ostnů: 6.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 
Rarita Ježek v kleci Industrial Desing

20.9.2020

 

Na konci roku 2019 byl produkcí originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyroben reklamní Ježek v kleci CLASSIC. Červeně eloxovaný kus si objednala architektonická společnost jako svůj jedinečný reklamní předmět trvalé hodnoty. Klec a černý semišový sáček byl opatřen logem Industrial Desing & Service. Zařazeno do sekce rarity / reklamní Ježci v kleci.

 

 

 
Rarita zahradní Ježci v kleci

10.9.2020

 

Přidáno pár Ježků větších rozměrů. První pochází z Horních Heřmanic a jeho rozměry bohužel nejsou známy. Druhý vlastní velký foglarovec a sběratel. Ručně kovaný Ježek v kleci má 70 centimetrů na výšku a 40 cm v průměru. Kuriózní je, že ho má na chalupě pod hradem Lipnice, tedy zhruba na místě, kde se v roce 1912 konal první skautský tábor na našem území. Zařazeno do sekce rarity / nej rozměry.

 

 

 
Rarita neznámí maxi Ježci

1.9.2020

 

Přidáno pár Ježků větších rozměrů. Více informací bohužel není k dipozici. Zařazeno do sekce rarity / nej rozměry.

 

 
Rarita Ježek v kleci ŠKODA AUTO - balení

30.8.2020

 

Byly doplněny fotografie balení v němž byl umístěn unikátní Ježek pro automobilku ŠKODA AUTO! Speciálně upravený hlavolam s bílou klecí, zeleným ježkem a černými nápisy ŠKODA, Service, Coaching byl vyráběn v roce 2012 produkcí originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Zařazeno do sekce rarity / reklamní Ježci v kleci.

 

 
Kožené měšce na Ježky ORIGINAL

18.8.2020

 

Rozhodli jsme se podpořit české řemeslo a tak u balení Ježků ORIGINAL budou, namísto dovážených semišových sáčků, české kožené měšce z pravé kůže. Více v našem obchodu.

 

 
Milovaná česká hračka, která pomáhá překonat pandemii

13.8.2020

 

Český Rozhlas - Radio Prague Internatinal: El entrañable juguete checo que ayuda a atravesar la pandemia, tak zní španělský titulek článku o Jaroslavu Foglarovi s otázkami na které anglicky odpovídal novodobý výrobce Ježků v kleci Radek Micopulos.

 

Zajímavě pojatý článek (přeložený do češtiny) naleznete ZDE.

Originál i se španělským audiem zde.

 

 
Kusovka (č.51) Ježci z oceli

10.8.2020

 

"Původně jsem chtěl jenom jednoho ježka v nízké kleci s plochými dýnky, s válcovými trny na kouli a kompletně z chirurgické oceli, nikde jsem nemohl nic podobného sehnat, tak jsem si řekl, že to zkusím. Vytiskl jsem plánek z ABC, okoukl několik dostupných exemplářů a začal dávat dohromady výkresy. Když byly rozměry jasné, tak se objevil první problém a to vyrobit přesnou kouli z chirurgické oceli. Nakonec jsem usoudil, že CNC bude nejlepší cesta, což se taky vyplatilo (to se týká složitosti výroby). Jenže vyrábět jednu kouli je sakra drahý, tak jsem jich nechal vyrobit rovnou 10ks, což teda bylo ještě dražší, ale jedna samotná koule vyšla rapidně levněji. No a už se to vezlo. Zbytek věcí a dílů už byl vyráběn na starých TOSáckých strojích u nás na dílně + řezání závitů, grotování, pilování, leštění probíhalo ručně. O tom kolik by stála výroba se moc mluvit nedá, protože to je opravdu hodně a bylo by neprodejné. Všechny ježky jsem rozdal mezi obráběče, zámečníky a svářeče, kteří se na výrobě podíleli. Materiál: chirurgická ocel. Vyrobeno 10ks (5ks nízká klec, 5ks vysoká klec) Klec: průměr 47,5mm, výška 67,5mm nebo 83 mm (5+5), 5 otvorů, svařena ze tří částí. Ježek: koule nešroubovací, průměr 22mm (1ks - leštěná zrcadlo, 7ks - leštěná matně, 2ks - hrubý obrobek) ostny - 12ks, průměr 5mm, šroubovací, lepené molekulou (1x20mm, 2x17mm, 2x13mm, 2x10mm, 4x8mm, 1x4mm) Postup: nejdelší osten nejširším otvorem, ale dále nikoli podle p. Foglara." Tyto kusovky od pana Jakuba byly zařazeny do sekce sbírky.

 

 

 
Kožené měšce na Ježky

30.7.2020

 

Na prodej je nový kožený měšec s kulatým dnem. Je vhodný na většinu Ježků v kleci. Měšec z pravé kůže má průměr 7 cm a výšku 11 cm. Jedná se o ruční českou výrobu. Více v našem obchodu.

 

 
Rarita Koroňák

20.7.2020

 

Koroňák 2020 - tak nějak jsme to nosili v hlavách s Jarkou Richtermocem už od března, ale nic se nedělo, tak jsem se do toho pustil sám a za tři dny byl na světě. Autor návrhu a výroba - Jan Trojan - Roy, materiál: klec - lípa, ježek - akát, výška klece 13 cm, průměr klece 4,5 cm, průměr koule 2,5 cm, ostmů 14. Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 
Rarita Kovid v kleci

10.7.2020

 

Pan Rýgr použil klec Ježivala v kleci a vyrobil do něho známý vir. Snad už se nikdy nedostane ven :-). Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek Thůja

1.7.2020

 

Další společné dílo dvojice Jaroslav Richtermoc + Jan Trojan - Roy. Materiál - Thůja, výška 10 cm, šířka 6 cm, koule 3 cm, ostnů 12. Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 
Rarita Kovaný Ježek v kleci

20.6.2020

 

Nádherný kovaný kousek. Autorem je umělecký kovář Vojtěch Bursa z Mělníka. Zařazeno do sekce rarity / odlišné materiálem.

 

 
Rarita Ježci v láhvi

10.6.2020

 

Práce Jana Trojana - Roye vyřezaná z jednoho kusu dřeva. Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Proutěný Ježek

1.6.2020

 

Proutěný Ježek od neznámého autora. Zařazeno do sekce rarity / odlišné materiálem.

 

 
Rarita Ježek ABC šroubovací

20.5.2020

 

Upravený Ježek Jaroslava Richtermoce z časopisu ABC z roku 1990 na šroubovací provedení. Kulička ( 2 polokoule) má skelet z tenkého hliníkového plechu. Do obou půlek je vlepen papírový závit. V jedné půlce je papírová šroubovice z tenkého proužku kartonu nalepena na papírový tubus ze čtvrtky a v druhé polokouli je šroubovice nalepena dovnitř, přímo na její stěnu. Skelet je potažen originální vystřihovánkou z časopisu a nalakován. Ostny jsou vlepeny do navrtaných dírek podle vytištěných míst na vystřihovánce. Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Zipové sáčky v nových barvách!

4.5.2020

 

Oblíbené zipové sáčky mají nově dvě další barevné varianty - černou a světle šedou. Díky dvěma jezdcům je lze rozepnout kdekoliv nebo z nich udělat jeden dlouhý pruh. Jedná se o českou ruční výrobu. Více v našem obchodu.

 

 
Rarita Ježci Křižáci J+R

30.4.2020

 

První společná práce Jana Trojana - Roye (dřevěný kus) a jeho kamaráda Jaroslava Richtermoce (mosazný) z roku 2018. Dále slovy Roye: "Jarka to vymyslel a oslovil mě a tak jsme to začali oba - každý dva kusy - nezávisle na sobě a potajmu doma vyrábět a vznikli z toho tito dva krasavci - KŘÍŽÁCI - a když jsme to měli hotové tak jsme si je vyměnili - poslali poštou domů - každý jeden kus - a bylo to milé, zajímavé i úžasné překvapení - že jsme se při výrobě i tvarově téměř ve všem shodli."  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 
Americký a český orel v kleci

29.3.2020

 

Dvě nové varianty známých ptáčků v kleci - amerického a českého orla v kleci můžete nově zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce rarity / sériově vyráběné.

 

 

 
Historie Ježci Trilby 1886 a hlavolam Hvězda a opasek

29.2.2020

 

Ukázka jedné se sbírek s více kusy jednoho z nejstarších Ježků v kleci Trilby (USA, 1886), jeho pokračovatele (ČR, 1918-38, bez nápisu Trilby) a hlavolam s názvem Hvězda a opasek (USA, 1895) a jeho variantu bez opasku. Zařazeno do sekce historie.

 

 

 

 
Historie méně známé balení Ježek Froněk 1990

2.1.2020

 

V roce 1990 se začal ve velkém vyrábět kovový Ježek v originální podobě. Prodával se v papírovém obalu za 60 Kčs a cena postupně stoupala. Nově zde máme ukázku méně známého balení. Výrobce: Froněk hoby, motors ČSFR, rozměry: 48 x 70 mm, materiál: aluminium, počet ostnů: 10. Zařazeno do sekce historie.

 

 
PF 2020

1.1.2020

 

Za stránku JEŽCIVKLECI.cz a produkci originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES Vám přejeme šťastný nový rok! Přání z předchozích let si můžete prohlédnout v sekci články / PFka.

 

 
Nový Ježek v kleci FANTOM

24.12.2019

 

Legendární televizní seriál Záhada hlavolamu byl poprvé odvysílán 24.12.1969. K výročí 50 let od jeho uvedení vznikl nový Ježek v kleci nesoucí přeneseně jméno po tajemné postavě Stínadel. FANTOM alias Širokko zdobí krabičku, ve které je Ježek uložen. Balení obsahuje i černý kožený měšec ruční české výroby. Atraktivní černý leštěný povrch klece doplňují dva nerezové kroužky v jejích čelech. Po vzoru Foglarova modelu má tento kovový Ježek jako první 14 velmi špičatých ostnů. Ty jsou umístěny nesymetricky, čímž vznikl nový obtížný princip, který Vám tohoto nerozšroubovatelného Ježka nedovolí tak snadno osvobodit. Hlavolam má jediné možné řešení. Ježek z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 

 

 
Ježek v kleci ORIGINAL nerez a Trilby

22.11.2019

 

Ježek v kleci ORIGINAL NEREZ z roku 2015 a Ježek v kleci Trilby z roku 1886 má novou sadu fotografií  z hornického městečka Calico v Kalifornii (USA)..

 

 

Ježka v kleci ORIGINAL NEREZ můžete zakoupit v našem obchodu. Přidáno do sekce historie.

 

 

 
Rarita Ježek velký barevný

1.11.2019

 

Tohoto velkého Ježka vyrobil pan Michal Kocián pro letní tábor Záhada hlavolamu volně navazujícího na celoroční hru Rychlé šípy pražského oddílu Poutníci (oddilpoutnici.cz). Výška je 75 cm (100x zvětšený původní plán). Uvnitř se nalézal technický rys od Jana Tleskače na výrobu vlastní koloběžky. Děti i vedoucí si každý po jednom kusu vyrobili a jel se "závod míru" - každý, kdo jel, vyznává myšlenku žlutého kvítku, který se bude rozmáhat dál a dál (...) však to znáte z poslední strany knihy Stínadla se bouří. Oceňujeme velmi pohledné zpracování ježka uvnitř. Přidáno do sekce rarity / NEJ rozměry.

 

 

 

 
Zipové sáčky na Ježky v kleci

14.10.2019

 

Nově máme v nabídce originální zipové sáčky stáčející se do spirály. Díky dvěma jezdcům je lze rozepnout kdekoliv nebo z nich udělat jeden dlouhý pruh. Jedná se o českou ruční výrobu. Na výběr je černý se stříbrným zipem, černý s červeno-černým zipem, černý s duhovým zipem a šedý s šedo-černým zipem. Sáčky můžete zakoupit v našem obchodu.

 

 

 
Rarita Ježek ozdobený Ginkgem

11.10.2019

 

Tyto Ježky v kleci vyrobil pan Jan Trojan z Mělníka z ginkgového dřeva. Tento kus navíc přizdobil listy Ginkga ze stříbra pan Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné materiálem.

 

 
Rarita Ježek Medovník

7.10.2019

 

Tento Ježek je vyroben z nádoby na med. Tzv. Medovník z Kréty je z olivového dřeva a má 72×115mm. Je ozdoben stříbrnou replikou minojského přívěsku ve tvaru dvou včel, nalezeného v paláci v Malii (Malijské včely). Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek Tenisák

4.10.2019

 

Tento Ježek o rozměru 55×55 mm je vyroben z  mosazné kulatiny o průměru 4mm. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek Véčko

30.9.2019

 

Tento originální V Ježek o rozměru 50×50×84 je vyroben z mosazného profilu 4×4 mm. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
The Metagrobologist An interview with Radek Micopulos

15.8.2019

 

Rozsáhlý rozhovor o 22 stranách poskytl výrobce Ježků v kleci Radek Micopulos (v rámci produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES) v mezinárodním magazínu o hlavolamech - The Metagrobologist (č.6). Magazín je k dispozici v tištěné podobě a objednat ho lze zde. Nutno podotknout, že se jedná o velké zviditelnění našeho Ježka v zahraničí. Zařazeno do sekce články / Články o nás.

 

 
Rarita Ježek Picasso

20.7.2019

 

Tato zajímavá rarita má odlišnou, zajímavě řešenou konstrukci. Její autor je: Jan Trojan, který k Ježkům dodává: "Při stěhování nábytku u své přítelkyně jsem pod jednou skříní objevil dva kousky krásného starého mahagonového dřeva, které sloužilo jako podklady pod skříní, aby se nekývala. Dřevo mělo nádhernou vyzrálou tmavě rudou vínovou barvu a tak mě napadlo vyrobit z něj něco pěkného - třeba ježka v kleci, ale ne klasického! Nějakého zvláštního, kterého ještě nikdo nevyrobil - takového, jakého si to pěkné dřevo zaslouží. Po pár nákresech mi na papíře vykoukl zvláštní tvar klece ve tvaru písmene X. Když byla čtverhranná klec hotova vyřezal jsem do ní šikmé otvory, které zasahovaly vždy do dvou stran klece. A co teď dovnitř klece? Jaký tvar ,,ježka,, zvolit aby se k té kleci hodil? Vyrobil jsem nejprve čtverhranného šetiostnového ježka - ten se k té čtverhrané kleci velice hodí, ale výrobek se mi zdál málo ,,Foglarovský,, spíše je takový ,,Picasovský,, a tak jsem jej nazval Picaso X 1. Druhý den jsem do čtverhranné klece vyrobil ježka kulatého klasického ,, Foglarovského,, a ten se mi v té kleci líbil také a tak jsem ho nazval Picaso XF 2. Takže teď mám doma nového zvláštního ježka v kleci - tedy spíše klec do které jdou zasouvat dva různí ježci - jeden čtverhranný a druhý kulatý - samozřejmě, že každý zvlášť. Klec je vysoká 9 cm, vrchní a dolní čtverec má 4,5 cm, koule i čtverec ježka má průměr 2 cm, čtverec má 6 dlouhých ostnů a koule má 12 ostnů, materiál - mahagon." Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Novinka! Ježek v kleci EPIC

6.6.2019

 

Ježek v kleci EPIC je nový hlavolam z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Elegantní klec tvoří velmi netradičně “otevřený” tvar tří rozšiřujících se spirál. Ježek má atypický počet pěti ostnů, z čehož dva jsou součástí úžasné kuličky kapkovitého tvaru. Kromě převratného designu klece i ježka uvnitř přináší tento hlavolam také nový jedinečný princip. Oproti tradičnímu Ježkovi musíte přijít na různé triky s jejichž pomocí se dostanete vždy o kousek dále k řešení.

 

 

Celá klec je vyrobena z leštěné nerezi, ježek uvnitř je z duralu s kuličkou eloxovanou v modré barvě. Součástí hlavolamu je také kromě krabičky modrého pozadí i originální, ručně vyráběný zipový sáček stáčející se do spirály v duchu modelu Epic. Ježka můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 
Rarita Ježek Raketa

9.5.2019

 

Ježek v kleci vyrobený z dělostřeleckého granátu, který má tvar rakety. Výroba trvala cca 6 hodin. Jedná se o znehodnocenou munici, nedoporučujeme pokusy s nalezenou municí. Raketa byla již vysypaná a bez zápalky, takže nehrozilo žádné nebezpečí. Mosazný ježek s 9ti ostny je bez rotační osy, takže ho nelze otočit napůl vyndaného. Výroba: pan Martin Doskočil. Přidáno do sekce rarity / bizarní.

 

 

 

 
Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece 2019

6.5.2019

 

Více informací zde.

 

 
Ježek v kleci ORIGINAL s dárkovým balením zdarma!

24.4.2019

 

Dárkové balení zdarma nyní získáte k Ježkovi v kleci ORIGINAL. Platí to pro standardní model dural, nerez a mosaz. Ke každému kusu je navíc, kromě kovové plechovky, i pohledný černý semišový sáček a jedinečná krabička vystlaná dřevitou vlnou. Potisk krabičky tvoří plán létajícího kola, jehož linie jsou po celém povrchu včetně části vnitřku. Tuto výhodnou sestavu za cenu obvyklého Ježka ORIGINAL můžete zakoupit do vyprodání v našem obchodu

 

 

 
Rarita reklamní Ježci Timac, NDC, BDO

12.4.2019

 

Pěknou ukázku firemních upomínkových předmětů můžete vidět na Ježcích z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Ježci jsou opatřeni tamponovým potiskem na přírodním eloxu. Přestože se najdou odpůrci toho, aby Ježek sloužil jako reklamní předmět, nám to přijde jako skvělá prezentace (hlavně v zahraničí) našeho ryze českého hlavolamu. Přidáno do sekce rarity / reklamní ježci v kleci.

 

 

 

 
Ježek v kleci ORIGINAL červený a černý

19.3.2019

 

Ježek v kleci ORIGINAL dostal (po vzoru Ježka Máj z roku 1969) nové varianty v červeném a černém provedení. Krásně zářivá červená, jako Červenáčkova čepice, a až inkoustově černá (s temně modrými odlesky) jako Širokkův oblek.

 

 

K oběma kusům patří černý semišový sáček a speciální balení s motivem originální předlohy tohoto Ježka - Záhada hlavolamu z roku 1941. Kromě jiného mají tyto "nové" ORIGINALY nové upevnění ostnů v kuličce (stejně jako současná generace nerezové verze), které zaručuje větší životnost a téměř stoprocentní jistotu, že se žádný z ostnů ani nepohne. Tuto omezenou edici, vyrobenou v pouhých 9 exponátech, můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 

 
Nová balení Ježků v kleci

1.3.2019

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES přichází s novým sběratelským balením svých hlavolamů. Nově je také v prodeji samostatně hlavolam HEXA, který je jinak součástí hlavolamu HEXAHOG. Všechny modely je možné zakoupit v našem obchodu.

 

 

 
Rarita Ježek futurama

19.1.2019

 

Jedna z posledních nejoriginálnějších rarit má velmi odlišnou, geniálně jednoduchou konstrukci. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek dráťák

18.1.2019

 

Dráťák, ocelový drát průměru 3 mm, 46 ×48 × 80 mm, 12 ostnů. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek hvězdicový

17.1.2019

 

Dva ježčí bratři, 44 × 73 mm, mosazná tyčovina 4 × 4 mm, 2 × 14 ostnů. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Tibetský Ježek v kleci ( Dordže )

16.1.2019

 

Tibetský ježek v kleci ( Dordže ) mosaz, 42 × 42 × 156 mm, 2 × 14 ostnů. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
ČILICHILI Spousta ježků ve spoustě klecí

13.1.2019

 

Radek Micopulos sbírá ježky v kleci a navíc je sám vyrábí. Proč? Hezký článek naleznete v tištěném časopisu ČILICHILI 1/2019 nebo v elektronické verzi. Popřípadě lze článek vidět i po dvojím přiblížení níže. .  aa
Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/pan-jezek-v-kleci-sbirani-hlavolamu-prerostlo-ve-foglarovo-muzeum-20170725.htČ
Zařazeno do sekce články / Články o nás.

 

 

 
Kusovka (č.50) Ježek dle seriálu

10.1.2019

 

Tento Ježek byl vyroben z upraveného Ježka v kleci CLASSIC nerez "Snažil jsem se ježka vymyslet tak, aby vzhledem odpovídal co nejvíce tomu ježkovi, který figuroval v seriálu "Záhada hlavolamu" z roku 1969. Jen jsem ježka nechtěl dělat šroubovacího, ale koncipoval jsem ho jako opravdu těžký hlavolam. Lze ho z klece vyjmout opravdu jedním, jedinečným způsobem, který skrývá několik zákeřností. Takže kdo způsob nezná, může ho ježek potrápit třeba i několik dní..... Klec je vyrobena z jednoho kusu nerezové oceli, velmi masivní. Výška klece je 85 mm, vnější průměr je 50 mm a vnitřní průměr je 43 mm. Má po obvodu pět podélných otvorů a v každém dýnku kruhový otvor. Ježek je taktéž komplet z nerezové oceli, má 12 různě dlouhých ostnů, které jsou do koule pevně zašroubovány a zajištěny speciálním tmelem. Řadím ho mezi nejpovedenějšího ježka v kleci v mé sbírce." Jaroslav Hrouda. Přidáno do sekce kusovky.

 

 
PF 2019

1.1.2019

 

Jménem stránky JEŽCIVKLECI.cz a produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES Vám přejeme šťastný nový rok! Přání z předchozích let si můžete prohlédnout v sekci články / PFka.

 

 
 
 

 © Copyright WEB.rademic.cz &   Publikování a šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.