Archiv 2019 - 2021

 
 
DENÍK: Povolání: výrobce Ježků v kleci

30.12.2021

 

V Deníku vyšel článek: Výrobce hlavolamů z Bílé Třemešné sestrojil ježka v kleci pro Skautskou nadaci, legendární hlavolam je věrohodným ztvárněním ježka v kleci podle ilustrací trutnovského výtvarníka Jiřího Gruse ke stínadelské trilogii.

 

 

Internetovou verzi článku si můžete přečíst zde a v novinách Deník Extra s titulkem Povolání: výrobce ježků v kleci a v běžném vydání (Krkonošský, Jičínský a Pražský) Deník si můžete přečíst výše. > články o nás.

 

 

 
Rarity reklamní Ježek DEK

29.12.2021

 

Upravení reklamní Ježci v kleci ORIGINAL z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES byli určeni jako dar od firmy Norwit společnosti DEK. Každý kus byl uložen v koženém bordovém měšci a plechovce. > rarity / reklamní Ježci v kleci

 

 
Česká televize: host v pořadu Dobré ráno

17.12.2021

 

Výrobce hlavolamů Radek Micopulos byl v roce 2020 hostem TV pořadu Dobré ráno na České televizi prostřednictvím online vstupu. Na video se můžete podívat zde. Zařazeno do sekce články o nás.

 

 
Rarita Ježek v kleci ala Virus ve zkumavce

15.12.2021

 

Virus ve zkumavce - vylepšený Koroňák 2020. Autor návrhu a výroba - Jan Trojan - Roy. > rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek v kleci Šiškový

13.12.2021

 

Šiškáč s "kouzelným" vyjímáním s návrhem výroby pro děti a jejich rodiče. Výška - 10 cm. šířka - 7 cm + borová šiška. Autor návrhu a výroba - Jan Trojan - Roy. > rarity / bizarní.

 

 

 
Rarity Ježci v kleci Různootvoráci

9.12.2021

 

Autor návrhu a výroba - Jan Trojan - Roy. Materiál: dřevo - jabloň a moruše. 6 a 14 ostnů > rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 

 
Rarity Ježci v kleci Osmiotvorák ořechový

7.12.2021

 

Osmiotvorák ořechový výška - 11 cm, šířka - 7,5 cm . průměr koule - 2 cm . ostnů - 12. Autor návrhu a výroba - Jan Trojan - Roy. Materiál: dřevo - ořech. > rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarity Ježci v kleci Osmiotvorák švestkový

5.12.2021

 

Osmiotvorák švestkový - výška - 8 cm , šířka - 5 cm , průměr koule - 1,5 cm. Autor návrhu a výroba - Jan Trojan - Roy. Materiál: dřevo - švestka. > rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Nový Ježek v kleci NOVEL rozšroubovatelný

3.12.2021

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES přináší Ježka v kleci NOVEL v nové variantě. Uvnitř klece je rozšroubovatelný nerezový ježek s deseti kuželovitými ostny. V kuličce ježka se skrývá plán létajícího kola od Jiřího Gruse. Velkou vzácností je pak 13 kusů tohoto Ježka obsahujících laserem vygravírovaný podpis pana Gruse na těle klece. Rozměry hlavolamu jsou 47 x 80 mm a váží 84g. Výhradní prodej Ježka v kleci NOVEL v ČR má po dobu 1 roku do 1.10.2022 Skautská nadace Jaroslava Foglara. Dle poslední informace byly všechny kusy tohoto rozšroubovatelného modelu vyprodány v rekordním čase. Zařazeno do sekce historie. Foto: Martin Pecina

 

 

 
Originální ražené medaile s Ježkem a Stínadly!

27.11.2021

 

Nové originální ražené medaile mají na jedné straně motiv Ježka v kleci Original a na druhé erb Stínadel prvně použitý na měšci u Ježka v kleci RIVAL. Ražba má dvě provedení v ostínu stříbrného a zlatého kovu. Materiál: tzv. nové stříbro či Alpaka je bílá slitina mědi (Cu), niklu (Ni), zinku (Zn), která napodobuje stříbro. Hmotnost jedné mince je slušných 33g, má průměr 42 mm a tloušťku 3,5 mm. Zakoupit je můžete v našem obchodu.

 

 

 
Rarity reklamní Ježek Norway grants

25.11.2021

 

Ukázka reklamních kusů z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES  určených pro Ministerstvo vnitra - norské fondy. Součástí běžného Ježka CLASSIC byl na míru potištěný měšec a dárkové balení Stínadla vystlané dřevitou vlnou. Zařazeno do sekce rarity / reklamní Ježci v kleci.

 

 
Rarity v kleci Ledňáček a Sojka

20.11.2021

 

Dvě nové varianty známých ptáčků v kleci - ledňáček a sojka v kleci. V ČR se prodává pouze Sojka zde. Zařazeno do sekce rarity / sériově vyráběné.

 

 
Rarity reklamní Ježek Ombudsman a Tactical Advantage

15.11.2021

 

Starší reklamní kusy z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES byly určeny pro společnosti Ombudsman - veřejný ochránce práv a Tactical Advantage - nezávislý český logistický operátor zajišťující námořní i leteckou přepravu zboží. Zařazeno do sekce rarity / reklamní Ježci v kleci.

 

 

 
Historie Ježek v kleci Houdini´s Cage žlutý

10.11.2021

 

Nové fotografie tohoto dnes už historického kousku byly zařazeny do sekce historie. Na obrázcích můžete vidět Ježka Houdini´s Cage od firmy Tobar z Anglie (1985 - 2002). Tento ježek má výšku 110 mm a průměr klece 75 mm a vyráběl se v nejrůznějších barevných provedeních - červené, žluté, modré a zelené. Tento kus byl umístěn i s původní krabičkou do muzea Jaroslava Foglara.

 

 
Nový Ježek v kleci NOVEL

8.11.2021

 

Ježek v kleci NOVEL je novinka z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Hlavolam je věrohodným ztvárněním Ježka z novodobé stínadelské trilogie. Radek Micopulos zhmotnil tento model přesně dle kreseb pana Jiřího Gruse. Historicky jde o první spolupráci současného ilustrátora a designéra tohoto hlavolamu. Klec má netradičně 6 otvorů a je vyrobena z jednoho kusu duralu v exkluzivním tmavě šedém odstínu. Uvnitř se nachází černý ocelový ježek s deseti kuželovitými ostny. Obtížnost vyjmutí je spíše těžší a princip byl nastaven tak, aby co nejvíce odpovídal návodu z románu (anglicky Novel). Rozměry hlavolamu jsou 47 x 80 mm a váží 92g. Zařazeno do sekce historie. Ježka v kleci NOVEL můžete zakoupit exkluzivně pouze u Skautské nadace Jaroslava Foglara - v Jestřábově dobročinném obchodu, kde jeho koupí podpoříte výstavby nových kluboven a výchovu dětí a mládeže v duchu skautských ideálů.

 

 
Ze Stínadel do reality 

8.11.2021

 

„Ježka pro nové knižní vydání jsme začali řešit již před 3 lety. Byl jsem osloven Skautskou nadací s prosbou, zda bych pro ně nevytvořil zcela nového Ježka v kleci. Po vymýšlení různých nových způsobů výroby jsem nakonec navrhnul, že by bylo nejvhodnější udělat ho přesně dle nové ilustrace ze Stínadelské trilogie. Té se nově ujal zkušený ilustrátor Jiří Grus z Trutnova. Ve spolupráci s panem Grusem jsem zhmotnil tento model přesně podle jeho kreseb. Největší zajímavostí na tom asi je, že se historicky jedná o první spolupráci současného ilustrátora a novodobého designéra tohoto hlavolamu. Kromě rozměrů všech proporcí, průměrů a různých roztečí bylo nutné na Ježkovi vytvořit i nějaký princip. Ten byl nastaven tak, aby co nejvíce odpovídal návodu z románu, tedy začít nejdelším ostnem, největším otvorem, dvěma kratšími ostny, atd. podobně jako dle známého postupu (Když natočíme nejdelší osten ježka tak,..) Těší mě, že bude výtěžek z prodeje tohoto Ježka určen pro dobrou věc, kterou je výstavba nových kluboven a výchova dětí a mládeže v duchu skautských ideálů.

 

 

Již od prvního vydání příběhu Rychlých šípů z roku 1940 (Mladý hlasatel) a následného knižního vydání Záhady hlavolamu z roku 1941 panoval v podobě Ježka značný nesoulad. V knize byly dvě podoby - jedna velmi zaoblená a druhá z původního přebalu zase hranatá. Další změnu pak zapříčinil první sériový ježek v kleci, kterého začala vyrábět  firma pana Ladislava Veselého z Roudnice nad Labem od roku 1941. Tato podoba měla pro změnu dřevěné provedení – tyčkami spojené podstavy a ježka s tupými ostny, s čímž nebyl spokojen ani pan Foglar. Prvního věrohodného Ježka vyrobil pan František Ulč v roce 1948, tehdy jako učeň ve Škodovce Mladá Boleslav. Tento model však nebyl nikdy sériově vyráběn, pár kusů se objevilo v padesátých letech. První větší výroba vznikla až od roku 1969 (Klub Máj Karviná pro členy Klubu přátel Jaroslava Foglara) Od roku 1971 už zde pak přetrvávala „plastová éra“ Ježka v kleci, kterou mnozí určitě živě pamatují. Naposledy se k románové podobě Ježka přiblížil až Ježek z roku 1990 (Froněk hoby, motors ČSFR) na něhož jsem již navázal svou výrobou od roku 2009 a dále rozvíjel ztvárnění různých historických i moderních podob Ježka.“

Radek Micopulos

 
Nový Ježek v kleci RIVAL

21.10.2021

 

Ježek v kleci RIVAL je nový hlavolam z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Vyjměte ježka z klece a staňte se novým rivalem Stínadel. Hlavolam jedinečné konstrukce a nevšedních oblých tvarů není snadné na zaoblená čela postavit. K tomu snadno dopomůže přiložený žlutý špendlík - symbol Vontů. Klec má jedinečnou konstrukci tvořenou jedním kusem trubky i s víčky, která po ohnutí důmyslně vytvoří horní i spodní část klece. Díky tomuto řešení má oblé tvary na všech stranách a působí tak poutavým retro designem. Klec je vyrobena z jednoho kusu broušené leštěné nerezi. Nerezový ježek uvnitř má 10 kuželovitých ostnů a vysokou obtížnost vyjmutí.

 

 

Kromě tohoto hlavolamu vytvořil Radek Micopulos na Ježka i originální zabalovací kožený měšec. Radek ztvárnil vůbec poprvé také erb Stínadel v podobě raženého kovového štítku. Erb je kolorován do černých siluet křivolakých uliček a žlutých symbolů Stínadel - překřížených žlutých špendlíků a žlutého květu. Tento erb slouží na měšci jako stahovadlo k uzavření měšce. Rozměry hlavolamu jsou 45 x 82 mm a váží 146g. Ježka v kleci RIVAL můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 
Historie Ježival v kleci 1969

12.10.2021

 

Nové fotografie tohoto vzácného kousku byly zařazeny do sekce historie. Velké poděkování má od nás pan MUDr. Pavel Mach z Brna, který nám ho daroval. Koupil ho jako mladý skautík v roce 1969 v Praze. Tímto mu za jeho dar mnohokrát děkujeme, udělal nám ohromnou radost. Pomůže nám to s rozvojem naší stránky, muzea Jaroslava Foglara a samotnou výrobou hlavolamů.

 

 

Více z historie: V roce 1969 tohoto Ježka nechal vyrobit 300.oddíl Junáka v Praze. Byl prodáván za 8Kčs na různých místech Prahy, ale do dnešního dne se dochovalo pouze několik kusů, které vlastní jen pár sběratelů. Hlavolam má horní a spodní víčka ze dřeva natřená červenou barvou, tyčky klece z drátů a oválný Ježek je vyroben z mosazi. Rozměry má opravdu miniaturní - průměr 2,5 cm a výšku 3,8 cm a byl prodáván v krabičce ze silného papíru spolu s malým letákem. Jedná se o jednu z nejcennějších kuriozit pro každého sběratele! Prodáván byl jako Ježek v kleci - dnes je pro odlišení nazýván původním českým názvem Ježival.

Původní série asi 10 kusů byla bílé barvy a ježek byl černý. Vyráběl se z koleček, které byly údajně z nějaké dětské hry. Vedoucí tohoto oddílu, který byl i vojákem z povolání se dohodl s několika záklaďáky, kteří je za menší obnos a zejména za opušťáky pro skauty vyráběli. Skauti je potom prodávali na různých skautských akcí a také na Matějské pouti. Část se jich prodala i přes prodejnu Juno nebo byli Ježci donášeni zájemcům po Praze. Ježků bylo vyrobeno a prodáno asi 2000 kusů.

 
Nové poštovní známky Rychlé šípy a Bratrstvo kočičí pracky

10.9.2021

 

Od února 2018 značí balíčky našeho e-shopu poštovní známky v symbolické hodnotě 1 Ginkgo. Nově jsou balíčky označovány také známkami Rychlé šípy s hodnotou 5 a Bratrstvem kočičí pracky s hodnotou 3. Autorem jejich výtvarného provedení je Radek Micopulos, konstruktér originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Set těchto 3 typů samolepících známek můžete nově zakoupit v našem obchodu za symbolickou cenu hodnoty známek 1+3+5=9 Kč. Známky jsou samolepící a jsou na archu z něhož jdou odlepit nebo obstřihnout pro založení do alba.

 

 
Nový Ježek v kleci ANTIQ

16.8.2021

 

"Vyměním Ježka v kleci za motorku!" Tak zněl inzerát z románu Záhada hlavolamu. Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES přináší nový model Ježka v kleci ANTIQ, který je s tímto inzerátem spojen tématicky i podobou vycházející z ilustrace z časopisu Mladý hlasatel (1940). Klec z jednoho kusu ušlechtilé mosazi je vyrobená odlišným způsobem vytvářejícím uvnitř klece krásné klenby. Ježka s devíti ostny můžete (za krásně znivého cinkání) vyjmout největším otvorem. Spíše vyšší obtížnost má na svědomí specifický princip vyjmutí. Rozměry hlavolamu jsou 45 x 55 mm a váží úctyhodných 267g.

 

 

Součástí Ježka je vínový kožený měšec a PVC tubus ozdobený žlutým kvítkem - symbolem Vontů. Přiložena je i pravá mapa Stínadel s jejíž pomocí odhalíte skutečné tajemství hlavolamu! Kromě vyjmutí Ježka Vás totiž čeká ještě hra s hledáním skrytých indicií.  Ježek jako klíč a další pomůcky by Vás měly dovést k ukrytému poselství. Jedná se o první limitovanou edici 10 kusů z čehož dva byly použity na níže uvedený projekt. Nový Ježek v kleci ANTIQ můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 

"Impuls vyrobit dalšího netradičního Ježka ve mě vzbudil pan Řivnáč, který mě oslovil s tím, zda bych mu nevyrobil Ježka v kleci na zakázku. Potřeboval ho na svůj nový projekt stavby motocyklu na téma Rychlé šípy. Jedná se o Harley Davidson Model U1941, kde měl být umístěn jako koncovka ruční řadící páky na nádrži." popisuje Radek Micopulos

 

 

"Zbytek motocyklu bude doplněn o obrázky z komiksu, vlajkou rychlých šípů, písmomalířsky vyvedeným návodem na vyndání Ježka v kleci na olejové nádrži atd. Mám rád tématické motocykly a pan Foglar se mi jeví jako v dnešní době zapomenutý autor. Tímto bych mu chtěl vzdát hold a také vzbudit zájem u mladší populace motorkářů se kterou se potkávám na společných akcích. Výrobky prezentované na Vašich stránkách považuji za naprostou dokonalost strojírenské výroby. Jsem z oboru, tak to dokáži ocenit." dodává pan Řivnáč.

 

Fotografie kompletní motorky se dvěma Ježky brzy zveřejníme.

 

Radek Micopulos tedy vyrobil Ježka, který je inspirovaný rokem 1940 - starožitnosti (odvozenina slova Antique), která časem získá krásnou patinu. Oproti prodávané verzi mají Ježci na motorce samotnou kuličku nerezovou. První Ježek slouží přímo jako řadící páka (tato motorka měla nezvyklé řazení podobně umístěné jako v autě) a druhý je umístěn na zadní části. Tyto ježky není možné z klece vyjmout.

 
Rarita Ježek v kleci fantazie

23.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek fantazie, železo 48×80mm, 8 ostnů.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek v kleci jedlý

20.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Velmi netradiční jedlý Ježek! Dobrou chuť :) Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek v kleci podle ilustrace p. Fischera

15.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek vyrobený podle ilustrace pana Fischera. Materiál: železo 48×70 mm, 7 otvorů, 20 ostnů.  Zařazeno do sekce rarity / repliky.

 

 
Rarita Ježek v kleci hasičák

10.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek vyrobený z hasičáku.  Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek v kleci trojčata a blíženci

5.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek má rozměr 48×104 mm, materiál třech 14 ostných ježků: železo, mosaz, bronz.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

  

 

 
Rarita Ježek v kleci z jeklu

1.7.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek vyrobený z jeklu 3,5×3,5 výška 74 mm, materiál železo-mosaz, 6 ostnů.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Hlavolam HEXA s klasickým ježkem

30.6.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc a RADEMIC PUZZLES. Ježek vyrobený z hlavolamu HEXA s běžným ježkem (Hexem s ostny) a upravenou klecí s průřezy pro ostny.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 
Rarita Ježek v kleci orientální

25.6.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek orientální Tisíc a jedna noc (to je čas určený k vyjmutí :-)) (mosaz).  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek v kleci ze stromku

20.6.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek vyrobený z vánočního stromečku (kavkazská jedle).  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek v kleci soška

15.6.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek umístěný v břiše sošky. Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek v kleci stříbrný

1.6.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Práce zkušeného zlatníka z ryzího kovu. Zařazeno do sekce rarity / odlišné materiálem.

 

 
Rarita Ježival klec s klasickým ježkem

30.5.2021

 

Autor: Jaroslav Richtermoc a RADEMIC PUZZLES. Ježek vyrobený z Ježivala v kleci (klece) s běžným ježkem namísto válečku v kleci.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Sběratelské magnety s motivem Ježka

15.5.2021

 

Nové sběratelské magnetky s motivem Ježka v kleci Original. Ražba do kovu má čtyři barevná provedení. Můžete je zakoupit samostatně, ve zvýhodněném setu nebo je dostat v našem obchodu jako dárek zdarma!

 

 

 

 
Rarita Ježek v kleci NorWit

30.4.2021

 

Na počátku roku 2021 byl produkcí originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyroben reklamní Ježek v kleci CLASSIC NorWit. Společnost prodává mimo jiné stroj s přezdívkou "ježek" - hutnící stroj používaný ve stavebnictví. Tmavě modře eloxovaný kus si objednali jako svůj jedinečný reklamní předmět trvalé hodnoty. Ježek byl opatřen logem NorWit a umístěn do tmavě modrého semišového sáčku a plechovky. Zařazeno do sekce rarity / reklamní Ježci v kleci.

 

 
Rarita Ježek v kleci MONETA

15.4.2021

 

Tento rok je produkcí originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyráběn reklamní Ježek v kleci MONETA pro nadaci CLEMENTIA, která jak zní příhodný slogan u největšího otvoru v kleci: Pomáháme Vám najít cestu ven. Šedě eloxovaný kus s tmavě šedým potiskem je umístěn v dárkové krabičce Stínadla s dřevitou vlnou. Zařazeno do sekce rarity / reklamní Ježci v kleci.

 

 
Ježek v kleci GEN IN BLACK

3.3.2021

 

Nové celonerezové provedení s pěti otvory v kleci a dvěma axiálními ložisky v čele. Jedno umožňuje otáčení klece na stole, druhé se protáčí na prstu. Hlavolam má nově černé ozubené kolečko zvyšující obtížnost. Subtilnější provedení má krycí víčka zapuštěná v kleci. Cool vzhled inspirovaný známým sci-fi filmem. Luxusní provedení z broušené leštěné nerezi. Nové balení v pvc tubusu.

 

 

„Po téměř deseti letech jsem se rozhodl tohoto Ježka vylepšit. Po vzoru Ježků AXIS, EPIC a hlavolamu HEXA má poprvé krásné celonerezové provedení (vždy byl vyráběn z duralu). Nyní se i design vrací k původní podobě, má však nově o jeden otvor v boku klece více, což z něj dělá spolu se zapuštěnými víčky a ložisky klece mnohem atraktivnější model. Obtížnost byla ztížena černým pohyblivým ozubeným kolem. Vzhled byl inspirován oblíbeným sci-fi filmem.“  Radek Micopulos  

 

 
Zařazeno do sekce historie.
Ježka bude možné zakoupit od příštího týdne v našem obchodu.
 
Ježek v kleci ORIGINAL červený opět v prodeji

27.2.2021

 

Ježek v kleci ORIGINAL je opět k dipozici (po vzoru Ježka Máj z roku 1969) v červené barvě. Nyní temnější červená, než v roce 2019. Součástí je dárková krabička STÍNADLA a úžasný ČERVENÝ kožený měšec. Jedná se o limitovanou edici několika kusů. Více v našem obchodu.

 

 

 
PF 2021

1.1.2021

 

Jménem stránky JEŽCIVKLECI.cz a produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES Vám přejeme šťastný nový rok! Archiv našich PF

 

 
Hlavolam NEMO

30.11.2020

 

Na námět Julese Verna a jeho trilogie vznikl v produkci originálních českých hlavolamů RADEMIC nový hlavolam NEMO. Více úkolový hlavolam má uvnitř dvě nerezovo mosazné kuličky, které musíte za pomoci pohyblivého periskopu vyjmout a hledat další zašifrovaná tajemství. Klec kulatého tvaru je vyrobena z tyrkysově eloxovaného duralu a vnitřek ponorky s okny je z broušené nerezi. Součástí hlavolamu je měšec, který zároveň slouží i jako herní podložka zdobená motivem kompasové růžice. Inovativní více úkolové provedení vyžaduje k dalšímu postupu i využití internetu a hledání skrytých indicií. Více v našem obchodu. Zařazeno do sekce rarity / podobné hlavolamy.

 

 

 

 
Ježek bez klece ke každé objednávce zdarma!

21.10.2020

 

Ke každé objednávce v našem obchodu nyní dostanete jako dárek krásný přívěsek - Ježka bez klece :-)

 

 
Nová malá krabička STÍNADLA

10.10.2020

 

V prodeji je nová dárková krabička v rozměru (menším) přesně na Ježka. Můžete ji skvěle zkombinovat i s koženým měšcem. Rozměry je shodná s krabičkou Ježka FANTOM, takže je i sběratelsky velmi zajímavá. Tuto kolekci menších krabiček se chystáme dále doplňovat.

K Ježkovi CLASSIC NEREZ dostanete nyní tuto krabičku ZDARMA! Více v našem obchodu.

 

 
Rarita Ježek v kleci Pérák

1.10.2020

 

Jan Trojan - Roy s Jarkou Richtermocem vytvořili další společnou důchodcovskou perličku pro potěšení všech nadšenců Ježků v kleci. Je to Pérák! Vypadá jednoduše, ale má docela obtížné vyjímání, protože možnost vyjmutí je jen v jednom bodě celého pera a jelikož je vyráběno ohněm a zakaleno - je tvrdé a nepruží! Co myslíte, líbil by se tento ježek v kleci Jaroslavu Foglarovi - Jestřábovi? Návrh: Jan Trojan - Roy, výroba: Jaroslav Richtermoc. Výška: 8 cm, šířka: 5 cm, průměr koule: 1,5 cm, ostnů: 6.  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 
Rarita Ježek v kleci Industrial Desing

20.9.2020

 

Na konci roku 2019 byl produkcí originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyroben reklamní Ježek v kleci CLASSIC. Červeně eloxovaný kus si objednala architektonická společnost jako svůj jedinečný reklamní předmět trvalé hodnoty. Klec a černý semišový sáček byl opatřen logem Industrial Desing & Service. Zařazeno do sekce rarity / reklamní Ježci v kleci.

 

 

 
Rarita zahradní Ježci v kleci

10.9.2020

 

Přidáno pár Ježků větších rozměrů. První pochází z Horních Heřmanic a jeho rozměry bohužel nejsou známy. Druhý vlastní velký foglarovec a sběratel. Ručně kovaný Ježek v kleci má 70 centimetrů na výšku a 40 cm v průměru. Kuriózní je, že ho má na chalupě pod hradem Lipnice, tedy zhruba na místě, kde se v roce 1912 konal první skautský tábor na našem území. Zařazeno do sekce rarity / nej rozměry.

 

 

 
Rarita neznámí maxi Ježci

1.9.2020

 

Přidáno pár Ježků větších rozměrů. Více informací bohužel není k dipozici. Zařazeno do sekce rarity / nej rozměry.

 

 
Rarita Ježek v kleci ŠKODA AUTO - balení

30.8.2020

 

Byly doplněny fotografie balení v němž byl umístěn unikátní Ježek pro automobilku ŠKODA AUTO! Speciálně upravený hlavolam s bílou klecí, zeleným ježkem a černými nápisy ŠKODA, Service, Coaching byl vyráběn v roce 2012 produkcí originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Zařazeno do sekce rarity / reklamní Ježci v kleci.

 

 
Kožené měšce na Ježky ORIGINAL

18.8.2020

 

Rozhodli jsme se podpořit české řemeslo a tak u balení Ježků ORIGINAL budou, namísto dovážených semišových sáčků, české kožené měšce z pravé kůže. Více v našem obchodu.

 

 
Milovaná česká hračka, která pomáhá překonat pandemii

13.8.2020

 

Český Rozhlas - Radio Prague Internatinal: El entrañable juguete checo que ayuda a atravesar la pandemia, tak zní španělský titulek článku o Jaroslavu Foglarovi s otázkami na které anglicky odpovídal novodobý výrobce Ježků v kleci Radek Micopulos.

 

Zajímavě pojatý článek (přeložený do češtiny) naleznete ZDE.

Originál i se španělským audiem zde.

 

 
Kusovka (č.51) Ježci z oceli

10.8.2020

 

"Původně jsem chtěl jenom jednoho ježka v nízké kleci s plochými dýnky, s válcovými trny na kouli a kompletně z chirurgické oceli, nikde jsem nemohl nic podobného sehnat, tak jsem si řekl, že to zkusím. Vytiskl jsem plánek z ABC, okoukl několik dostupných exemplářů a začal dávat dohromady výkresy. Když byly rozměry jasné, tak se objevil první problém a to vyrobit přesnou kouli z chirurgické oceli. Nakonec jsem usoudil, že CNC bude nejlepší cesta, což se taky vyplatilo (to se týká složitosti výroby). Jenže vyrábět jednu kouli je sakra drahý, tak jsem jich nechal vyrobit rovnou 10ks, což teda bylo ještě dražší, ale jedna samotná koule vyšla rapidně levněji. No a už se to vezlo. Zbytek věcí a dílů už byl vyráběn na starých TOSáckých strojích u nás na dílně + řezání závitů, grotování, pilování, leštění probíhalo ručně. O tom kolik by stála výroba se moc mluvit nedá, protože to je opravdu hodně a bylo by neprodejné. Všechny ježky jsem rozdal mezi obráběče, zámečníky a svářeče, kteří se na výrobě podíleli. Materiál: chirurgická ocel. Vyrobeno 10ks (5ks nízká klec, 5ks vysoká klec) Klec: průměr 47,5mm, výška 67,5mm nebo 83 mm (5+5), 5 otvorů, svařena ze tří částí. Ježek: koule nešroubovací, průměr 22mm (1ks - leštěná zrcadlo, 7ks - leštěná matně, 2ks - hrubý obrobek) ostny - 12ks, průměr 5mm, šroubovací, lepené molekulou (1x20mm, 2x17mm, 2x13mm, 2x10mm, 4x8mm, 1x4mm) Postup: nejdelší osten nejširším otvorem, ale dále nikoli podle p. Foglara." Tyto kusovky od pana Jakuba byly zařazeny do sekce sbírky.

 

 

 
Kožené měšce na Ježky

30.7.2020

 

Na prodej je nový kožený měšec s kulatým dnem. Je vhodný na většinu Ježků v kleci. Měšec z pravé kůže má průměr 7 cm a výšku 11 cm. Jedná se o ruční českou výrobu. Více v našem obchodu.

 

 
Rarita Koroňák

20.7.2020

 

Koroňák 2020 - tak nějak jsme to nosili v hlavách s Jarkou Richtermocem už od března, ale nic se nedělo, tak jsem se do toho pustil sám a za tři dny byl na světě. Autor návrhu a výroba - Jan Trojan - Roy, materiál: klec - lípa, ježek - akát, výška klece 13 cm, průměr klece 4,5 cm, průměr koule 2,5 cm, ostmů 14. Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 
Rarita Kovid v kleci

10.7.2020

 

Pan Rýgr použil klec Ježivala v kleci a vyrobil do něho známý vir. Snad už se nikdy nedostane ven :-). Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek Thůja

1.7.2020

 

Další společné dílo dvojice Jaroslav Richtermoc + Jan Trojan - Roy. Materiál - Thůja, výška 10 cm, šířka 6 cm, koule 3 cm, ostnů 12. Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 
Rarita Kovaný Ježek v kleci

20.6.2020

 

Nádherný kovaný kousek. Autorem je umělecký kovář Vojtěch Bursa z Mělníka. Zařazeno do sekce rarity / odlišné materiálem.

 

 
Rarita Ježci v láhvi

10.6.2020

 

Práce Jana Trojana - Roye vyřezaná z jednoho kusu dřeva. Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Proutěný Ježek

1.6.2020

 

Proutěný Ježek od neznámého autora. Zařazeno do sekce rarity / odlišné materiálem.

 

 
Rarita Ježek ABC šroubovací

20.5.2020

 

Upravený Ježek Jaroslava Richtermoce z časopisu ABC z roku 1990 na šroubovací provedení. Kulička ( 2 polokoule) má skelet z tenkého hliníkového plechu. Do obou půlek je vlepen papírový závit. V jedné půlce je papírová šroubovice z tenkého proužku kartonu nalepena na papírový tubus ze čtvrtky a v druhé polokouli je šroubovice nalepena dovnitř, přímo na její stěnu. Skelet je potažen originální vystřihovánkou z časopisu a nalakován. Ostny jsou vlepeny do navrtaných dírek podle vytištěných míst na vystřihovánce. Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Zipové sáčky v nových barvách!

4.5.2020

 

Oblíbené zipové sáčky mají nově dvě další barevné varianty - černou a světle šedou. Díky dvěma jezdcům je lze rozepnout kdekoliv nebo z nich udělat jeden dlouhý pruh. Jedná se o českou ruční výrobu. Více v našem obchodu.

 

 
Rarita Ježci Křižáci J+R

30.4.2020

 

První společná práce Jana Trojana - Roye (dřevěný kus) a jeho kamaráda Jaroslava Richtermoce (mosazný) z roku 2018. Dále slovy Roye: "Jarka to vymyslel a oslovil mě a tak jsme to začali oba - každý dva kusy - nezávisle na sobě a potajmu doma vyrábět a vznikli z toho tito dva krasavci - KŘÍŽÁCI - a když jsme to měli hotové tak jsme si je vyměnili - poslali poštou domů - každý jeden kus - a bylo to milé, zajímavé i úžasné překvapení - že jsme se při výrobě i tvarově téměř ve všem shodli."  Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 
Americký a český orel v kleci

29.3.2020

 

Dvě nové varianty známých ptáčků v kleci - amerického a českého orla v kleci můžete nově zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce rarity / sériově vyráběné.

 

 

 
Historie Ježci Trilby 1886 a hlavolam Hvězda a opasek

29.2.2020

 

Ukázka jedné se sbírek s více kusy jednoho z nejstarších Ježků v kleci Trilby (USA, 1886), jeho pokračovatele (ČR, 1918-38, bez nápisu Trilby) a hlavolam s názvem Hvězda a opasek (USA, 1895) a jeho variantu bez opasku. Zařazeno do sekce historie.

 

 

 

 
Historie méně známé balení Ježek Froněk 1990

2.1.2020

 

V roce 1990 se začal ve velkém vyrábět kovový Ježek v originální podobě. Prodával se v papírovém obalu za 60 Kčs a cena postupně stoupala. Nově zde máme ukázku méně známého balení. Výrobce: Froněk hoby, motors ČSFR, rozměry: 48 x 70 mm, materiál: aluminium, počet ostnů: 10. Zařazeno do sekce historie.

 

 
PF 2020

1.1.2020

 

Za stránku JEŽCIVKLECI.cz a produkci originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES Vám přejeme šťastný nový rok! Přání z předchozích let si můžete prohlédnout v sekci články / PFka.

 

 
Nový Ježek v kleci FANTOM

24.12.2019

 

Legendární televizní seriál Záhada hlavolamu byl poprvé odvysílán 24.12.1969. K výročí 50 let od jeho uvedení vznikl nový Ježek v kleci nesoucí přeneseně jméno po tajemné postavě Stínadel. FANTOM alias Širokko zdobí krabičku, ve které je Ježek uložen. Balení obsahuje i černý kožený měšec ruční české výroby. Atraktivní černý leštěný povrch klece doplňují dva nerezové kroužky v jejích čelech. Po vzoru Foglarova modelu má tento kovový Ježek jako první 14 velmi špičatých ostnů. Ty jsou umístěny nesymetricky, čímž vznikl nový obtížný princip, který Vám tohoto nerozšroubovatelného Ježka nedovolí tak snadno osvobodit. Hlavolam má jediné možné řešení. Ježek z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 

 

 
Ježek v kleci ORIGINAL nerez a Trilby

22.11.2019

 

Ježek v kleci ORIGINAL NEREZ z roku 2015 a Ježek v kleci Trilby z roku 1886 má novou sadu fotografií  z hornického městečka Calico v Kalifornii (USA)..

 

 

Ježka v kleci ORIGINAL NEREZ můžete zakoupit v našem obchodu. Přidáno do sekce historie.

 

 

 
Rarita Ježek velký barevný

1.11.2019

 

Tohoto velkého Ježka vyrobil pan Michal Kocián pro letní tábor Záhada hlavolamu volně navazujícího na celoroční hru Rychlé šípy pražského oddílu Poutníci (oddilpoutnici.cz). Výška je 75 cm (100x zvětšený původní plán). Uvnitř se nalézal technický rys od Jana Tleskače na výrobu vlastní koloběžky. Děti i vedoucí si každý po jednom kusu vyrobili a jel se "závod míru" - každý, kdo jel, vyznává myšlenku žlutého kvítku, který se bude rozmáhat dál a dál (...) však to znáte z poslední strany knihy Stínadla se bouří. Oceňujeme velmi pohledné zpracování ježka uvnitř. Přidáno do sekce rarity / NEJ rozměry.

 

 

 

 
Zipové sáčky na Ježky v kleci

14.10.2019

 

Nově máme v nabídce originální zipové sáčky stáčející se do spirály. Díky dvěma jezdcům je lze rozepnout kdekoliv nebo z nich udělat jeden dlouhý pruh. Jedná se o českou ruční výrobu. Na výběr je černý se stříbrným zipem, černý s červeno-černým zipem, černý s duhovým zipem a šedý s šedo-černým zipem. Sáčky můžete zakoupit v našem obchodu.

 

 

 
Rarita Ježek ozdobený Ginkgem

11.10.2019

 

Tyto Ježky v kleci vyrobil pan Jan Trojan z Mělníka z ginkgového dřeva. Tento kus navíc přizdobil listy Ginkga ze stříbra pan Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné materiálem.

 

 
Rarita Ježek Medovník

7.10.2019

 

Tento Ježek je vyroben z nádoby na med. Tzv. Medovník z Kréty je z olivového dřeva a má 72×115mm. Je ozdoben stříbrnou replikou minojského přívěsku ve tvaru dvou včel, nalezeného v paláci v Malii (Malijské včely). Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek Tenisák

4.10.2019

 

Tento Ježek o rozměru 55×55 mm je vyroben z  mosazné kulatiny o průměru 4mm. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek Véčko

30.9.2019

 

Tento originální V Ježek o rozměru 50×50×84 je vyroben z mosazného profilu 4×4 mm. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
The Metagrobologist An interview with Radek Micopulos

15.8.2019

 

Rozsáhlý rozhovor o 22 stranách poskytl výrobce Ježků v kleci Radek Micopulos (v rámci produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES) v mezinárodním magazínu o hlavolamech - The Metagrobologist (č.6). Magazín je k dispozici v tištěné podobě a objednat ho lze zde. Nutno podotknout, že se jedná o velké zviditelnění našeho Ježka v zahraničí. Zařazeno do sekce články / Články o nás.

 

 
Rarita Ježek Picasso

20.7.2019

 

Tato zajímavá rarita má odlišnou, zajímavě řešenou konstrukci. Její autor je: Jan Trojan, který k Ježkům dodává: "Při stěhování nábytku u své přítelkyně jsem pod jednou skříní objevil dva kousky krásného starého mahagonového dřeva, které sloužilo jako podklady pod skříní, aby se nekývala. Dřevo mělo nádhernou vyzrálou tmavě rudou vínovou barvu a tak mě napadlo vyrobit z něj něco pěkného - třeba ježka v kleci, ale ne klasického! Nějakého zvláštního, kterého ještě nikdo nevyrobil - takového, jakého si to pěkné dřevo zaslouží. Po pár nákresech mi na papíře vykoukl zvláštní tvar klece ve tvaru písmene X. Když byla čtverhranná klec hotova vyřezal jsem do ní šikmé otvory, které zasahovaly vždy do dvou stran klece. A co teď dovnitř klece? Jaký tvar ,,ježka,, zvolit aby se k té kleci hodil? Vyrobil jsem nejprve čtverhranného šetiostnového ježka - ten se k té čtverhrané kleci velice hodí, ale výrobek se mi zdál málo ,,Foglarovský,, spíše je takový ,,Picasovský,, a tak jsem jej nazval Picaso X 1. Druhý den jsem do čtverhranné klece vyrobil ježka kulatého klasického ,, Foglarovského,, a ten se mi v té kleci líbil také a tak jsem ho nazval Picaso XF 2. Takže teď mám doma nového zvláštního ježka v kleci - tedy spíše klec do které jdou zasouvat dva různí ježci - jeden čtverhranný a druhý kulatý - samozřejmě, že každý zvlášť. Klec je vysoká 9 cm, vrchní a dolní čtverec má 4,5 cm, koule i čtverec ježka má průměr 2 cm, čtverec má 6 dlouhých ostnů a koule má 12 ostnů, materiál - mahagon." Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Novinka! Ježek v kleci EPIC

6.6.2019

 

Ježek v kleci EPIC je nový hlavolam z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Elegantní klec tvoří velmi netradičně “otevřený” tvar tří rozšiřujících se spirál. Ježek má atypický počet pěti ostnů, z čehož dva jsou součástí úžasné kuličky kapkovitého tvaru. Kromě převratného designu klece i ježka uvnitř přináší tento hlavolam také nový jedinečný princip. Oproti tradičnímu Ježkovi musíte přijít na různé triky s jejichž pomocí se dostanete vždy o kousek dále k řešení.

 

 

Celá klec je vyrobena z leštěné nerezi, ježek uvnitř je z duralu s kuličkou eloxovanou v modré barvě. Součástí hlavolamu je také kromě krabičky modrého pozadí i originální, ručně vyráběný zipový sáček stáčející se do spirály v duchu modelu Epic. Ježka můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 
Rarita Ježek Raketa

9.5.2019

 

Ježek v kleci vyrobený z dělostřeleckého granátu, který má tvar rakety. Výroba trvala cca 6 hodin. Jedná se o znehodnocenou munici, nedoporučujeme pokusy s nalezenou municí. Raketa byla již vysypaná a bez zápalky, takže nehrozilo žádné nebezpečí. Mosazný ježek s 9ti ostny je bez rotační osy, takže ho nelze otočit napůl vyndaného. Výroba: pan Martin Doskočil. Přidáno do sekce rarity / bizarní.

 

 

 

 
Mistrovství světa ve vyjímání ježka z klece 2019

6.5.2019

 

Více informací zde.

 

 
Ježek v kleci ORIGINAL s dárkovým balením zdarma!

24.4.2019

 

Dárkové balení zdarma nyní získáte k Ježkovi v kleci ORIGINAL. Platí to pro standardní model dural, nerez a mosaz. Ke každému kusu je navíc, kromě kovové plechovky, i pohledný černý semišový sáček a jedinečná krabička vystlaná dřevitou vlnou. Potisk krabičky tvoří plán létajícího kola, jehož linie jsou po celém povrchu včetně části vnitřku. Tuto výhodnou sestavu za cenu obvyklého Ježka ORIGINAL můžete zakoupit do vyprodání v našem obchodu

 

 

 
Rarita reklamní Ježci Timac, NDC, BDO

12.4.2019

 

Pěknou ukázku firemních upomínkových předmětů můžete vidět na Ježcích z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Ježci jsou opatřeni tamponovým potiskem na přírodním eloxu. Přestože se najdou odpůrci toho, aby Ježek sloužil jako reklamní předmět, nám to přijde jako skvělá prezentace (hlavně v zahraničí) našeho ryze českého hlavolamu. Přidáno do sekce rarity / reklamní ježci v kleci.

 

 

 

 
Ježek v kleci ORIGINAL červený a černý

19.3.2019

 

Ježek v kleci ORIGINAL dostal (po vzoru Ježka Máj z roku 1969) nové varianty v červeném a černém provedení. Krásně zářivá červená, jako Červenáčkova čepice, a až inkoustově černá (s temně modrými odlesky) jako Širokkův oblek.

 

 

K oběma kusům patří černý semišový sáček a speciální balení s motivem originální předlohy tohoto Ježka - Záhada hlavolamu z roku 1941. Kromě jiného mají tyto "nové" ORIGINALY nové upevnění ostnů v kuličce (stejně jako současná generace nerezové verze), které zaručuje větší životnost a téměř stoprocentní jistotu, že se žádný z ostnů ani nepohne. Tuto omezenou edici, vyrobenou v pouhých 9 exponátech, můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 

 
Nová balení Ježků v kleci

1.3.2019

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES přichází s novým sběratelským balením svých hlavolamů. Nově je také v prodeji samostatně hlavolam HEXA, který je jinak součástí hlavolamu HEXAHOG. Všechny modely je možné zakoupit v našem obchodu.

 

 

 
Rarita Ježek futurama

19.1.2019

 

Jedna z posledních nejoriginálnějších rarit má velmi odlišnou, geniálně jednoduchou konstrukci. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek dráťák

18.1.2019

 

Dráťák, ocelový drát průměru 3 mm, 46 ×48 × 80 mm, 12 ostnů. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježek hvězdicový

17.1.2019

 

Dva ježčí bratři, 44 × 73 mm, mosazná tyčovina 4 × 4 mm, 2 × 14 ostnů. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Tibetský Ježek v kleci ( Dordže )

16.1.2019

 

Tibetský ježek v kleci ( Dordže ) mosaz, 42 × 42 × 156 mm, 2 × 14 ostnů. Autor: Jaroslav Richtermoc. Přidáno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
ČILICHILI Spousta ježků ve spoustě klecí

13.1.2019

 

Radek Micopulos sbírá ježky v kleci a navíc je sám vyrábí. Proč? Hezký článek naleznete v tištěném časopisu ČILICHILI 1/2019 nebo v elektronické verzi. Popřípadě lze článek vidět i po dvojím přiblížení níže. .  aa
Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/pan-jezek-v-kleci-sbirani-hlavolamu-prerostlo-ve-foglarovo-muzeum-20170725.htČ
Zařazeno do sekce články / Články o nás.

 

 

 
Kusovka (č.50) Ježek dle seriálu

10.1.2019

 

Tento Ježek byl vyroben z upraveného Ježka v kleci CLASSIC nerez "Snažil jsem se ježka vymyslet tak, aby vzhledem odpovídal co nejvíce tomu ježkovi, který figuroval v seriálu "Záhada hlavolamu" z roku 1969. Jen jsem ježka nechtěl dělat šroubovacího, ale koncipoval jsem ho jako opravdu těžký hlavolam. Lze ho z klece vyjmout opravdu jedním, jedinečným způsobem, který skrývá několik zákeřností. Takže kdo způsob nezná, může ho ježek potrápit třeba i několik dní..... Klec je vyrobena z jednoho kusu nerezové oceli, velmi masivní. Výška klece je 85 mm, vnější průměr je 50 mm a vnitřní průměr je 43 mm. Má po obvodu pět podélných otvorů a v každém dýnku kruhový otvor. Ježek je taktéž komplet z nerezové oceli, má 12 různě dlouhých ostnů, které jsou do koule pevně zašroubovány a zajištěny speciálním tmelem. Řadím ho mezi nejpovedenějšího ježka v kleci v mé sbírce." Jaroslav Hrouda. Přidáno do sekce kusovky.

 

 
PF 2019

1.1.2019

 

Jménem stránky JEŽCIVKLECI.cz a produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES Vám přejeme šťastný nový rok! Přání z předchozích let si můžete prohlédnout v sekci články / PFka.

 

 
 
 

 © Copyright WEB.rademic.cz &   Publikování a šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.