Archiv 2022 - 2023

 
 
Rarita Ježek v kleci osobní

20.5.2023

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES výjimečně vyrobí personifikované Ježky. Na ukázce níže můžete vidět Ježka s osobním mottem pro obdarovaného. Zařazeno do sekce rarity / reklamní.

 

 
Rarita Ježek v kleci Mercedes-Benz

19.4.2023

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyrobila Ježky pro společnost Mercedes-Benz. Ježek v kleci RETRO má na víčku umístěné ikonické logo automobilové značky Mercedes-Benz. K tomuto Ježkovi patří designová kraftová krabička vystlaná dřevitou vlnou. Zařazeno do sekce rarity / reklamní.

 

 
Dárková krabička Ježek v kleci stále zdarma!

16.4.2023

 

Ke každé objednávce v našem obchodu stále získáte dárkovou krabičku zdarma! Je potištěná ilustrací Ježka v kleci od kreslíře Milana Tesleviče. Dodávána je v neslepeném a nesloženém stavu. Je opatřena originální poštovní známkou JEŽCIVKLECI.cz Pasuje na převážnou většinu Ježků (o rozměrech do průměru 65 a výšky 90 mm). Nepasuje na dřevěný Ježek v kleci BUK. Nevejde se do ní plechovka ani kožený měšec od Ježka z řady ORIGINAL, Ježek samotný ano.

 

 
Historie Ježek v kleci dřevěný 2012

10.4.2023

 

Do sekce historie doplňujeme nové informace o Ježku v kleci vyráběném od roku 2012. Výrobu iniciovala objednávka od hotelu Boscolo Praha. První výrobní serie byla 5000 ks v originální krabičce s grafikou pro hosty hotelu. Ježek vyrobený z lakovaného bukového dřeva váží 50 g, měří 55 x 75 mm a má 12 různě dlouhých ostnů. Součástí hlavolamu je hezká papírová krabička.

 

 
Stálá expozice s Ježky v muzeu Jaroslava Foglara

6.4.2023

 

Na hradě LEDEČ nad Sázavou je již otevřené muzeum Jaroslava Foglara s unikátní sbírkou Ježků v kleci v originální vitríně, kterou zkonstruoval a vyrobil Radek Micopulos, designér originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES, návrh: ilustrátor Milan Teslevič. Je vysoká 2,4 m, má podstavu šestihranu o šířce 70 cm a světlo uvnitř tvoří samotného ježka s ostny. Vitrína je s nadsázkou i největším kdy vyrobeným Ježkem v kleci! Je v ní nově vystaven nejnovější Ježek v kleci MYSTIC a CLASSIC z mosazi. Zařazeno do sekce Články / Akce a výstavy Více informací o výrobě a vzniku této jedinečné vitríny přineseme příště.

 

 

Otevírací doba muzea Jaroslava Foglara:

 

DUBEN - sobota a neděle od 9:00 do 17:00

KVĚTEN až ZÁŘÍ - úterý až neděle od 9:00 do 17:00

ŘÍJEN - sobota a neděle od 9:00 do 17:00

 

www.muzeumjaroslavafoglara.cz

 

 
Výstava Jaroslav Foglar Toužim

1.3.2023

 

V Toužimi bude od března do dubna probíhat malá výstava (připravovaná s o to větší láskou) o Jaroslavu Foglarovi. 2.3. od 17 hod. proběhne vernisáž. Infocentrum, kde je výstava umístěna, má otevřeno úterý až pátek 9 - 17 hod. JEŽCIVKLECI.cz a produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES jsou mediálním partnerem této akce a výstavě poskytli také mnoho materiálů. Zařazeno do sekce Články / Akce a výstavy

 

 
XX. Mezinárodní výstava výrobců a sběratelů hlavolamů - foto

1.3.2023

 

Fotografie z XX. Mezinárodní výstavy výrobců a sběratelů hlavolamů z 2. října 2022 - Větřkovice (OPAVSKO) naleznete v sekci Články / Akce a výstavy

 

 

 
Historie Ježek v kleci MOUČKA 1941

28.2.2023

 

Prvního sériového ježka v kleci u nás vyráběla v roce 1941 firma pana Ladislava Veselého z Roudnice nad Labem. Do sekce historie doplňujeme řadu nových i známých informací, dobových letáků a méně kvalitní scan obalu z krabičky hlavolamu. Z nových informací: Ježek měl údajně 2 barevné verze, vyrobeny byly i dvě verze krabiček. Ve své době bylo do Německa vyvezeno 6000 ks tohoto výrobku. Mladý hlasatel měl v této době 200 000 čtenářů a když Ježky pro soutěž (200 prvních řešitelů) v tomto časopisu začala vyrábět firma Moučka, tak na výrobu nestačila a požádala o pomoc firmu L.A. Veselého z Roudnice nad Labem. Údajně bylo vyrobeno několik desítek tisíc kusů, pravděpodobně 20 000 ks. Za každý prodaný hlavolam obdržel pan Jaroslav Foglar 50 haléřů. Věrohodnou repliku tohoto hlavolamu můžete zakoupit v našem obchodu pod názvem Ježek v kleci RETRO.

 

 
Rarita Ježek v kleci DreamLand

17.2.2023

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyrobila Ježky pro společnost DreamLand. Ježci mají na víčku vygravírované logo této společnosti. Zařazeno do sekce rarity / reklamní.

 

 
NOVINKA Magnet Stínadla, nová kolečka na měšcích a slevy

16.2.2023

 

Do kolekce magnetů s Ježkem Original nově přibyl i známý motiv s erbem Stínadel. Další novinkou jsou na měšcích Ježků ORIGINAL nová stahovací kolečka z překližky. Za výhodnější cenu je nově Ježek v kleci ANTIQ a sběratelské medaile! Více v našem obchodu.

 

 
Rarita Ježek v kleci WALLACE MYERS

15.2.2023

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyrobila Ježky pro společnost WALLACE MYERS. Ježci mají na víčkách a kuličce zakázkovou barvu - malinově červenou RAL 3027 a vygravírované logo WM. Bylo vyrobeno pár kusů navíc, pokud by měl někdo ze sběratelů zájem. Zařazeno do sekce rarity / reklamní.

 

 
Rarita Ježek v kleci České centrum Soul, Korea

10.2.2023

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyrobila tyto Ježky na zakázku pro České centrum Soul (Korea), kde budou sloužit jako ukázka typické české hračky. Ježci mají na kleci logo a korejský nápis. Vyrobeno bylo pouze 6 kusů. Zařazeno do sekce rarity / reklamní.

 

 
Ježek v kleci Zbrojovka 1992 s jiným ježkem

20.1.2023

 

Do naší sbírky jsme získali jeden unikátní plastový kousek. Podle rozměrů by se mělo jednat o Ježka od výrobce Zbrojovka – Brno, závod – Jablůnka, ČR. Hlavolam má bílou klec a červeného průsvitného ježka. Ježek má z jedné strany dutinu a nezvyklý počet 16 ostnů. Atypické jsou také ostny ve tvaru tupého čtyřbokého jehlanu. Pravděpodobně se jedná o ozdobu s nějakého svítícího řetězu, která však jako ježek v kleci dobře funguje i vypadá. Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Ježek v kleci NOBY 1990 - 1993

10.1.2023

 

Nové fotky a informace přidány do sekce historie. Tohoto Ježka prodávalo Drobné zboží za přijatelnou cenu. Hlavolam má zajímavě tvarovanou klec a byl vyroben i v jiných barevných provedeních včetně tříbarevného - modrá klec, bílá kulička, růžové ostny. Výrobce pan Kršek nám sdělil další informace: "Výroba se zrušila v roce 1993 v dubnu, rozpadem firmy. Firmu jsem v roce 1990 založil já, pak jsem k sobě přizval pana Milana Drlýho a firmu jsme pojmenovali na DK Plast (Drlý Kršek) vyráběli jsme kojenecké hračky. Pak vyšel v ABC výkres a my jsme ho realizovali do forem na plasty. Vše jsem financoval pouze já. Drlý měl na starosti domácí pracovnice. Pak jsme se v dubnu 1993 rozešli, rozdělili si výrobky. Formy zůstaly mě, jelikož jsem je financoval. Já se potom specializoval pouze na kojenecké hračky. No a pak jsem i já ukončil výrobu a přešel na jiný obor. Formy zůstaly neošetřeny ležet, zkorodovaly a pak šly do šrotu."

 

 
Chooper Jan Tleskač a Ježek v kleci ANTIQ

24.12.2022

 

"Vyměním Ježka v kleci za motorku!" Tak zněl inzerát z románu Záhada hlavolamu. Ježek v kleci ANTIQ z produkce českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES byl originálně použit na motorce Harley Davidson Model U1941 (Chooperu Jan Tleskač). Nyní přinášíme fotografie hotové motorky!

 

 

Oproti prodávané verzi má Ježek na motorce samotnou kuličku nerezovou. První Ježek slouží přímo jako řadící páka (tato motorka měla nezvyklé řazení podobně umístěné jako v autě) a druhý je umístěn ve vitríně s doprovodnými materiály k motorce. Tyto ježky není možné z klece vyjmout.

 

 

Stavba motocyklu na téma Rychlé šípy: "Zbytek motocyklu bude doplněn o obrázky z komiksu, vlajkou rychlých šípů, písmomalířsky vyvedeným návodem na vyndání Ježka v kleci na olejové nádrži atd. Mám rád tématické motocykly a pan Foglar se mi jeví jako v dnešní době zapomenutý autor. Tímto bych mu chtěl vzdát hold a také vzbudit zájem u mladší populace motorkářů se kterou se potkávám na společných akcích. Výrobky prezentované na Vašich stránkách považuji za naprostou dokonalost strojírenské výroby. Jsem z oboru, tak to dokáži ocenit." dodává pan Řivnáč.

 

 

"Chooper Jan Tleskač je hotový, jen čekám na došití brašny z kůže na levou stranu motocyklu, kde bude na klopě vygravírovaný nápis „Buďme svorni, žlutá je barva naše, nevyzraďme nic co víme, mlčenlivost chrání nás.“ Pavel Řivnáč, Úhřetice

Hlavolam z motocyklu můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 
NOVÝ Ježek v kleci MYSTIC

3.12.2022

 

Originální české hlavolamy RADEMIC PUZZLES: Ježek v kleci MYSTIC vychází z původního amerického Ježka Trilby z 19. století. Oproti originálu má však větší, dnes běžnou velikost a design, který nově vytvořil Radek Micopulos. Klec vyrobená z jednoho kusu materiálu má pět specificky tvarovaných otvorů a v čelech zajímavé nerezové kroužky. Poměděná klec hlavolamu nemusí mít vzhledem ke specifické povrchové úpravě dokonale jednotný povrch. Vše se sjednotí po čase se vznikem krásné tmavě hnědé patiny.

 

 

Uvnitř klece se nachází nerezový rozšroubovatelný ježek s deseti kuželovitými ostny. V kuličce ježka naleznete úplný popis vzniku hlavolamu Trilby, předchůdce Ježka v kleci! Poprvé tedy tajemná ostnatá kulička neobsahuje smyšlenou informaci ale historickou skutečnost hledanou po celé generace! Hlavolam má pěkný a jedinečný princip vyjmutí.

 

 

Ježek je uložen v novém retro měšci z úžasné hnědé kůže a v krabičce potištěné originálem amerických novin z roku 1895. Tento Ježek byl vytvořen s velkým důrazem na detail a tak na něm naleznete rovněž značení výrobce ve stejném písmu a stylu jako u originálu TRILBY. Tento hlavolam můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 
NOVÝ Ježek v kleci CLASSIC mosaz

3.12.2022

 

Originální české hlavolamy RADEMIC PUZZLES: Seriálový Ježek v kleci CLASSIC byl poprvé vyroben v luxusním provedení z mosazi! Masivní klec vyrobená z jednoho kusu materiálu má rozměry 45x80 mm. Mosazný ježek uvnitř má 10 zašpičatělými ostnů. U tohoto provedení byla nastavena těžší obtížnost vyjmutí, než je u modelu CLASSIC obvyklé. Hlavolam váží 235 g. Klec má při zarachtání s ježkem nádherně znivý zvuk. K hlavolamu patří bordó měšec z pravé kůže a dárková krabička s potiskem Létajícího kola. Tento hlavolam můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie.

 

 
Hlavolam ZIGGY

25.10.2022

 

Originální české hlavolamy RADEMIC PUZZLES představují nový hlavolam ze své zahraniční spolupráce. Autorem tohoto skvělého hlavolamu je Douglas Menzies z Nového Zélandu. Radek Micopulos dodal nápaditému principu design smajlíku se vším všudy. Tento oživlý smajlík je vyroben z duralu a obarven oranžovým eloxem. Hlavolam Ziggy je pěkný trikový hlavolam, který bude bavit Vás i Vaše přátele. Vítej na světě Ziggy. Snad tě tvůj mrzutý výraz brzy přejde! Tento hlavolam můžete zakoupit v našem obchodu.

 

 
Výstava Ježků v kleci a hlavolamů Zlín 2022

24.11.2022

 

Další výstava našich Ježků v kleci a hlavolamů z produkce RADEMIC PUZZLES začíná již zítra! Uvidíte zde dosud nejvíce současných vyráběných typů - celkem 25 ks včetně dvou posledních novinek - hlavolamů Amulet a Ziggy z naší zahraniční spolupráce! Festival stavebnic a her 25. - 26. listopadu - ZLÍN, Baťův Institut. Zařazeno do sekce Články / Akce a výstavy

 

 

 

 
Rarita Ježek v kleci "z jiného světa"

13.11.2022

 

Autor: Radek Micopulos. Ježek - odlitek z bronzu s 10 ostny. Klec je slepena z cca 90 ks utahovacích excentrů.  Hmotnost má 353 g a rozměry 80 x 126 mm. Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek v kleci Pandemic

10.11.2022

 

Autor: John Adrian (Tampa, Florida, USA). Pro nového tvůrce hlavolamů (The Bad Astronaut) byla v roce 2021 inspirací pandemie, vir covid a naše produkce Ježků v kleci. "Uvolníte pandemii nebo ji dokážete udržet?" Hlavolam má zajímavý sci-fi vzhled. Skládá se z 26 jednotlivých dílů vyrobených z různých pryskyřicových polymerů za použití různých aditiv (slída, kovový prášek, glowñ prášek a barviva). Ve spodní části jsou svítící (po nasvícení) fosforové pruhy, na jedné straně je fiktivní napájení a na druhé sériové číslo pandemic kontejneru. Vyrobeno bylo 150 očíslovaných kusů. V naší sbírce máme kus č. 001/150. Rozměry hlavolamu jsou 55 x 98 mm. Zařazeno do sekce rarity / odlišné konstrukcí.

 

 

 

 
Rarita Ježek v kleci FedCup (2016)

5.11.2022

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES v roce 2016 vyrobila  tyto ježky pro tenisové utkání FedCup. Ježci mají speciálně upravenou kuličku do barvy tenisového míčku. Bylo vyrobeno jen pár kusů. Zařazeno do sekce rarity / reklamní.

 

 
Rarita Ježek v kleci Spider

1.11.2022

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyrobila Ježky pro firmu Spider - svahové sekačky. Z původně plánované černé klece a žluté kuličky (v brandingu firmy) nakonec z časových důvodů bohužel sešlo. Zařazeno do sekce rarity / reklamní.

 

 
Dárkové krabičky opět v prodeji!

30.10.2022

 

Dárková krabička Létající kolo je nově v malém provedení a znovu je k dispozici i motiv Stínadla s Ježkem. Populární krabičky můžete zakoupit i ve výhodnějších setech s měšci z pravé kůže! Více v našem obchodu.

 

 
Hlavolam AMULET

22.10.2022

 

Originální české hlavolamy RADEMIC PUZZLES představují nový hlavolam ze své zahraniční spolupráce. Autorem tohoto skvělého hlavolamu je James Stanley z Velké Británie. Radek Micopulos jej přenesl do kovové podoby a dodal dílu uvnitř netradiční vzhled, designový nápis a skryté poselství. Klec z broušené leštěné nerezi a dvě pohyblivé bronzové tyčky drží ve svém zajetí mintově zelený amulet. Hlavolam je založen na principu obtížnějšího 3D bludiště. Vyjmutí je velmi hravé a návykové. Osvoboď tajemný amulet a objev jeho tajemství! Zařazeno do sekce rarity / podobné hlavolamy.

Tento hlavolam můžete zakoupit v našem obchodu.

 

 

 
Rarita Ježek v kleci podle ilustrace p. Fischera č.2

9.10.2022

 
Autor: Jaroslav Richtermoc. Ježek vyrobený podle ilustrace pana Fischera. Zařazeno do sekce rarity / repliky.
 

 
Rarita Ježek v kleci pojízdný

1.9.2022

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek v kleci ze slonoviny

26.9.2022

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. "Původně měl být ze slonoviny ale protože jsem nesehnal slona tak je z voloviny - hovězí kost".  Zařazeno do sekce rarity / odlišné materiálem.

 

 
Rarita Ježek v kleci dýňák

10.9.2022

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Zařazeno do sekce rarity / odlišné materiálem.

 

 
Rarita Ježek v kleci kápézeťák

5.9.2022

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
Rarita Ježek v kleci krávovina

1.9.2022

 

Autor: Jaroslav Richtermoc. Zařazeno do sekce rarity / bizarní.

 

 
3 novinky a 3 výstavy Ježků v kleci a hlavolamů

25.8.2022

 

Potvrzeno! Tento rok se (po několika letech - poslední výstava se konala v roce 2019 v Mladé Boleslavi) budeme účastnit hned tří výstav! Kromě toho bychom v průběhu těchto výstav chtěli uvést také tři novinky z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Jeden bude klasický (i když dost nezvyklý a inovativní) Ježek v kleci a dva hlavolamy zrealizované ve spolupráci se zahraničními tvůrci z Nového Zélandu a Anglie.

/1./ Výstava Hry a hlavolamy 21. - 24. září - PRAHA, Novoměstská radnice
/2./ XX. Mezinárodní výstava výrobců a sběratelů hlavolamů 2. října - Větřkovice (OPAVSKO) zde bude Radek Micopulos (RADEMIC PUZZLES) osobně
/3./ Festival stavebnic a her 25. - 26. listopadu - ZLÍN, Baťův Institut

 

 
Zařazeno do sekce Články / Akce a výstavy
 
Hlavolam NEMO a vtipná historka

25.7.2022

 

Jedna vtipná historka od produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES:

S našimi hlavolamy se občas přihodí i vtipné příhody. Ta co nás v poslední době pobavila je od sběratele z Nového Zélandu. Jeho manželka koupila hlavolam Nemo v Kanadě a když se vracela zpět na Nový Zéland, tak ji zadrželi celníci. Prohledali ji, protože měla v kufru něco ve tvaru granátu. Tím granátem však nebylo nic jiného než náš hlavolam Nemo. Celník po otevření měšce z nějakého důvodu vyjmul pokyny k hlavolamu asi jako důkaz, že se opravdu jedná o hlavolam. Jak můžete vidět, tak se čirou náhodou náš Nemo opravdu podobá novodobému granátu jak tvarem, tak i barvou.

 

 

Tento hlavolam, vzdáleného příbuzného Ježka v kleci můžete zakoupit v našem obchodu.

 
Ježek jako Svatební dar

25.6.2022

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES vyrobila dle prvního prototypu z roku 2016 neřešitelného Ježka, kterého Radek Micopulos tehdy daroval ke svatbě svému kamarádovi. Tento bukový Ježek má jako součást jedné z tyček klece samotného ježka, takže ho není možné vyjmout. Ježek není v kleci ale na kleci, kde se může na její tyčce protáčet a pohybovat nahoru a dolu. Kulička ježka je bílá a vrchní podstava je opatřena laserovým gravírem s logem srdce/ježka a darovacím nápisem:  Ať Vás nic nerozdělí! či anglickým Forever together!

 

 

Ježek je umístěn v dárkovém balení - celofánovém sáčku vystlaným dřevitou vlnou. Máte tedy už hotový originální svatební dar k němuž můžete třeba už jen přidat hotovost zastrčením do klece Ježka nebo v obálce. Zatím je k dispozici pouze pár vyrobených kusů, takže pokud máte někoho, komu byste rádi takto originální svatební dar darovali, tak neváhejte s jeho nákupem. Do vyprodání ho můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce rarity / recese.

 

 
Nové fotografie Ježek v kleci NOVEL rozšroubovatelný

1.6.2022

 

Produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES uvedla 3.12.2021 do prodeje Ježka v kleci NOVEL v nové variantě. Uvnitř klece je rozšroubovatelný nerezový ježek s deseti kuželovitými ostny. V kuličce ježka se skrývá plán létajícího kola od Jiřího Gruse. Výhradní prodej Ježka v kleci NOVEL v ČR má po dobu 1 roku do 1.10.2022 Skautská nadace Jaroslava Foglara. Zařazeno do sekce historie.

 

 
Ježek pro České předsednictví v EU

20.5.2022

 

Jeden z dárkových předmětů Předsednictví České republiky v EU pro rok 2022 dostala na starosti produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Pro tento účel byly upraveni, jako jedna z verzí, Ježci ze dřeva do barev české trikolóry. Horní podstava je bílá, spodní modrá a kulička ježka červená. Vrchní podstava je opatřena laserovým gravírem heraldiky českého lva a nápisem CZECH REPUBLIC. Na modrém víčku je pak označení naší české produkce z důvodu jednoznačnosti a originality tohoto hlavolamu. Ježek v kleci se ocitne ještě v jednom celkovém "povídání o dárcích v rámci předsednictví, kde bude zmíněn "příběh Ježka v kleci" jako jednoho z našich legendárních symbolů nejen české hravosti, zvídavosti ale i "vynálezectví".  Ježek je umístěn v sáčku a v elegantní hnědé kraftové krabičce. Rozměry hlavolamu jsou 71 x 93 mm a hmotnost 55 g. Několik vyrobených kusů navíc je možné do vyprodání zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce rarity / reklamní Ježci v kleci.

 

 

 
Nabídka krabiček na Ježky v kleci

10.5.2022

 

Náš obchod nově nabízí nejrůznější krabičky na Ježky v kleci za výhodné ceny. V nabídce je kraftová hnědá krabička jednodílná z dvouvrstvé vlnité lepenky. Má slepený obvod, takže je velmi snadné ji rychle rozložit i složit. Velmi vhodná na dřevěný bukový model či v kombinaci s našimi koženými měšci na kovové Ježky. Má elegantní na šikmo vlnitý povrch. Vnější rozměr 80x80x100 mm. Z důvodu rozměru kartonu dodávaná ve složeném stavu.

 

 

Bílá krabička jednodílná z dvouvrstvé vlnité lepenky. Vhodná k popisu např. k darování či jiné příležitosti. Vejde se do ní většina Ježků kromě dřevěného bukového modelu (ten má průměr podstav 70 mm, což nevychází na výšku 52 mm) Vnitřní rozměr 105 x 74 x 52 mm. Z důvodu rozměru kartonu dodávaná ve složeném stavu.

 

 

Potištěné krabičky z roku 2006 opatřené známkou JEŽCIVKLECI.cz. Silný jednovrstvý papír. S ilustracemi Ježků od kreslíře Milana Tesleviče. Dodávány v neslepeném a nesloženém stavu. Všechny nabízené krabičky můžete zakoupit v našem obchodu.

 

 
Rarita Ježci v kleci ze stavebnice Merkur

1.5.2022

 

Níže můžete vidět fotografie ježků ze stavebnice Merkur od pana Jiřího Mládka, zhotovených pro pana Tesleviče a jím budované muzeum Jaroslava Foglara. Budou tvořit část sbírky ježků, ucházející se o titul "Největší sbírka na světě". Těch merkurových ježků je teď hodně přes sto kusů a každý je jiný! Zejména barevně a prostorově - od tříhranných, přes čtyř, pěti, šesti, sedmi a osmihranné macíky. A od těch pidimini až po několikakilogramová monstra. Zařazeno do rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Rarita Ježival v kleci ala Moučka

20.4.2022

 

Autor návrhu a výroba - Vladimír Chmelař. Materiál: dřevo barvené ve stylu Ježka Moučka z roku 1941. Zařazeno do rarity / odlišné konstrukcí.

 

 
Ježek v kleci EPIC v nové podobě

6.4.2022

 

Ježek v kleci EPIC je původní hlavolam z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Poprvé byl uveden do prodeje v roce 2019. V té době se hlavolam a jeho mechanismus skládal z 24 součástek a jeho kompletace vyžadovala mnoho ruční práce. Tomu odpovídala i jeho cena. Díky řadě zjednodušení a optimalizaci výroby  se podařilo vyrobit tuto ekonomicky výhodnější verzi. Uvnitř hlavolamu naleznete nové překvapení vyrobené pouze pro účely tohoto Ježka.

 

 

Elegantní klec tvoří velmi netradičně “otevřený” tvar tří rozšiřujících se spirál. Ježek má atypický počet pěti ostnů, z čehož dva jsou součástí úžasné kuličky kapkovitého tvaru. Kromě převratného designu klece i ježka uvnitř přináší tento hlavolam také nový jedinečný princip. Oproti tradičnímu Ježkovi musíte přijít na různé triky s jejichž pomocí se dostanete k řešení. Celá klec je vyrobena z leštěné nerezi, ježek uvnitř je z duralu s kuličkou eloxovanou v modré barvě. Ježka můžete zakoupit v našem obchodu. Zařazeno do sekce historie i s více detaily.

 

 
Rarita Ježek v kleci s fixním šroubováním

13.2.2022

 

Pan Jaroslav Hrouda vymyslel toto zajímavé technické řešení: "Přemýšlel jsem, jak udělat kouli ježka rozdělávací. Klasický způsob šroubováním, který je velmi rozšířen, jsem zavrhl. Můj ježek lze z klece vyndat sice dle přesného návodu od J. Tleskače, ale šroubování má jednu zásadní mušku na kráse. Stačí ježka utáhnout málo, nebo naopak více, ostny proti sobě se posunou a zlikvidují náročně nastavený systém vyjmutí. Vymyslel jsem tedy jiný systém. Po obvodu koule jsou výstupky a proti nim zahloubení. Polokoule se k sobě přitisknou a zajistí se zašroubováním osového ostnu. Tím se ostny proti sobě již nemohou posunout a není možnost, že by se způsob vyjmutí mohl změnit. Uvnitř ježka je plán na létající kolo J. Tleskače."

 

 

"Zvolil jsem vzhled ježka v kleci ze seriálu "Záhada hlavolamu" z roku 1969 od režiséra H. Bočana. Ježek v kleci má 10 ostnů, je šroubovací a má klec trubkového tvaru. Šel jsem tedy tímto směrem. Klec jsem vyrobil z jednoho kusu nerezového materiálu, průměr klece je 60 mm, výška klece je 95 mm, průměr otvorů ve vršcích klece je 35 mm, otvorů po obvodu klece je 5. Rozměry jsou 28,0 mm - 27,0 mm - 27,0 mm - 27,0 mm - 27,0 mm. Koule ježka je vyrobena také z nerezového materiálu a má průměr 27,0 mm. Ostny mají průměr 4,0 mm, jsou válcové a na konci zašpičatěné." Zařazeno do > rarity / odlišné konstrukcí.

Pokud by o tuto raritu měl někdo zájem, tak by produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES mohla pár kusů vyrobit. Cena vzhledem k náročnosti výroby ještě není stanovena, bude velmi záležet na počtu lidí, kteří by o tento zajímavě technicky řešený kus mělo zájem. Psát můžete na info@rademic.cz

 

 
Kolekce Sběratelských PF karet

10.1.2022

 

Do naší nabídky nově přidáváme další sběratelskou zajímavost. Kolekce PF karet s fotografiemi různých modelů Ježků v kleci na lesklém silném fotopapíru o rozměru 10x15 cm (180g/m2). Tradiční PF každoročně vydává stránka Ježcivkleci.cz a produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES. Tato původní PF byla vylepšena a upravena ke sběratelskému účelu - každá nese název série, číslo karty a název modelu s rokem jeho výroby. Kolekce dosavadních PF má název Modern s čísly 7-18, karty 1-6 se připravují. Nově byla vytvořena také retro série Historic 1-5 s novodobými modely zasazenými do konkrétních let. Některé souvisí s modely vyráběnými v těchto letech (1941, 1950), další jsou inspirované ilustrací (1940), designem (1966) či datem prvního vydání třetího dílu stínadelské trilogie (1986). V plánu jsou i další karty z této retro série. S nadsázkou by možná v těchto letech takto Ježci vypadali, když by tomu doba přála. Více v našem obchodu.

 

 

 

 
PF 2022

2.1.2022

 

Jménem stránky JEŽCIVKLECI.cz a produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES Vám přejeme šťastný nový rok! > archiv našich PF

 

 
 
 

 © Copyright WEB.rademic.cz &   Publikování a šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.