Archiv 2007 - 2008

 
 

Rarity - 3. část

 25.11.2008
 

Že je s hlavolamem Ježek v kleci úzce spojena i lidská představivost jistě není pochyb, jak můžete vidět na těchto obrázcích. Máte také nějaké ježky vyrobené z recese? Neváhejte a pošlete nám jejich fotografie na email info@jezcivkleci.cz a my je tady rádi uveřejníme. Zakoupit je můžete v obchodu Ježcivkleci.cz

 

         

 
 

Nová stránka a 3 roky existence

 17.11.2008
 

Vážení sběratelé a fandové hlavolamů,

stránka www.jezekvkleci.ic.cz již brzy oslaví 3 roky své existence (působí již od 24.12.2005) a proto bylo na čase udělat ji zase o něco lepší a modernější. Jak vidíte, změnila se hlavně struktura stránky. Design zůstal zatím stejný, protože si myslím, že je celkem povedený. Třeba máte jiný názor a proto uvítám vaše názory nebo hlasy v anketě na hlavní stránce. Přibylo ovšem i pár nových věcí a předně ojedinělá anketa o nejlíbivějšího Ježka v celé jeho historii!

Do ankety jsou zahrnuty sériově a vícekusově vyráběné typy kovových Ježků v kleci od samotného vzniku hlavolamu až dodnes. Dřevěné a plastové typy budou mít později další samostatné ankety. Dobře si proto rozmyslete, který z těchto kovových exemplářů je podle vás nejlíbivější a hlasujte.

Za dobu existence stránky zabývající se pouze hlavolamem Ježek v kleci se mi podařilo shromáždit 15MB dat a informací o tomto fenoménu. Za tento úspěch ale musím poděkovat touto cestou i všem sběratelům a zájemcům o tento hlavolam, kteří mě s tím hodně pomohli. Záhada hlavolamu je tu ovšem pořád, protože některá fakta a informace chybí. Pokud proto máte nějaké další informace, tak neváhejte a napište mi na email radek.dk@centrum.cz a pomozte objasnit další nejasnosti okolo tohoto hlavolamu. Stejně tak důležité jsou i vaše sbírky. Pokud, byť nějakou menší vlastníte, neváhejte a podělte se sní prostřednictvím sekce sbírky. Třeba právě jeden z vašeho výjimečného exempláře chybí ve skládance celé záhady hlavolamu!

O stálém a zvyšujícím se zájmu o Ježka v kleci svědčí i návštěvnost této stránky, která neustále stoupá. Stále hledám možnosti, jak ji zviditelnit, ale bohužel to není jednoduché. Některé podobné stránky se mnou vůbec nekomunikují a je proto problém uskutečnit alespoň výměnu reklamních bannerů. Proto pokud máte někdo svou stránku nebo možnost někam umístit alespoň banner této stránky a máte rádi tento hlavolam, tak neváhejte a ozvěte se mi.

Jistě jste si také všimli ochranných známek a vodoznaků u většiny obrázků a informací na této stránce. Je to ochrana proti médiím, která bezostyšně berou informace a materiály z této stránky bez jakékoliv domluvy. Tento přístup se mi nelíbí nejen proto, že bez jediného slova kradou nejenom mé dlouholeté úsilí, ale i kvůli tomu, že neuvedou ani zdroj, který je ze všeho nejdůležitější. Jde přeci o to, aby se o této stránce dozvěděl co nejširší okruh lidí a viděl, že tento fenomén stále žije! Jsou i lidé, kteří tento hlavolam neznají nebo ho viděli pouze ve foglarových románech a víc o něm neví.

No dost špatných zpráv. Věřím, že se vám bude nová stránka více líbit a že opět přiláká nové zájemce a hlavně mladší generaci k tomuto hlavolamu. Uvítám i vaše postřehy a názory v návštěvní knize. Nakonec si můžete porovnat, jak tato stránka vypadala před třemi lety, jak vypadala doteď (dolní obrázek) a jak se vám líbí dnes.

Doufám, že vám bude nová podoba stránky vyhovovat a přeji vám všem hezké Vánoce a pěkné dárečky pod stromečkem ;-). Děkuji všem za pozornost a také za dosavadní přízeň a podporu.

 

© Copyright RM

 

    

 
 

Nové fotografie

 28.9.2008
 

Do sekce typy přibylo několik nových fotografií nejstarších Ježků v kleci a byla rozšířena sekce historie o informaci s původem ježka z roku 1896.

 

 

         

 
 

Ježek v kleci také na Slovensku!

 17.9.2008
 

Hlavolam Ježek v kleci je rozšířený i na Slovensku a proto není divu, že tam ve spolupráci se stránkou www.jezcivkleci.cz vznikla její obdoba v podobě stránky www.zahadahlavolamu.info !!

Tato nová stránka by měla stejně jako u nás rozšířit i na Slovensku pojem Ježek v kleci a dále s ním seznamovat i z jiného úhlu pohledu. Proto se na této české stránce budete občas setkávat i s informacemi ze stránky slovenské, které třeba nebudou známé u nás a naopak.

Myslím si, že je to důležitý okamžik pro rozšíření tohoto fenoménu i do dalších zemí, ve kterých byl a snad i je stále znám. Pokud ne, tak je určitě dobře, že něco takového dále vzniká. Jsem zvědavý na vaše názory, které můžete vyjádřit ZDE !

Ze stránky www.zahadahlavolamu.info jsem převzal fotografie hlavolamů, které hráli ve filmové (vlevo z roku 1993) a seriálové podobě (vpravo z roku 1969) Záhady hlavolamu. Tímto děkuji Ibibimu a přeji hodně úspěchů i na Slovensku!

RM

 

         

 
 

Nová sbírka

 26.8.2008
 

V sekci sbírky přibyla jedna nová sbírka ježků v kleci. Viz. foto.

Máte také nějakou zajímavou sbírku tohoto hlavolamu a chcete se o ni podělit s ostatními? Není nic jednoduššího, než ji vystavit právě tady! Jak na to se dozvíte ZDE.

 
 

 
 

Hlavolamy Houdini´s Cage a Pop Earth

 6.7.2008
 

Hlavolam Pop Earth si nechala patentovat firma Amres v Taiwanu a vyváží ho do Kanady, Japonska a  dalších zemí.

celý článek >

 

Návod na hlavolam Man The Torpedo

 23.6.2008
 

V sekci návody nově naleznete návod na hlavolam Man The Torpedo.

 
 

         

 
 

Omezená série Ježka v kleci

 19.5.2008
 

V prodeji je omezená série Ježka v kleci, který má kovovou klec a uvnitř je šroubovací plastový ježek s dutým vnitřkem. Vyprodáno.

 
 

         

 
 

Nový Ježek v kleci

 6.4.2008
 

V prodeji je nový Ježek v kleci vyrobený ze dřeva a kovu. Cena byla stanovena na 199Kč. Více zde.

 
 

 
 

První Ježek v kleci vyrobený na území Čech

 30.3.2008
 

Prokazatelně první Ježek v kleci na našem území byl vyroben v roce 1935 v továrně na hračky Ladislava Veselého z Roudnice nad Labem.

celý článek >

 

Záhada Ulčova Ježka v kleci

 17.3.2008
 

Ježka v  kleci, kterého na svých besedách pokaždé ukazoval spisovatel Jaroslav Foglar dostal právě Foglar od svého nadšeného čtenáře Františka Ulče.

celý článek >

 

Rarity - 2. část

 10.3.2008
 

Že je s hlavolamem Ježek v kleci úzce spojena i lidská představivost jistě není pochyb, jak můžete vidět na těchto obrázcích. Máte také nějaké ježky vyrobené z recese? Neváhejte a pošlete nám jejich fotografie na email info@jezcivkleci.cz a my je tady rádi uveřejníme.

 

         

 
 

Mladý hlasatel - 8. díl

 4.3.2008
 
Jako poslední díl miniseriálu článků z Mladého hlasatele z roku 1941 si můžete tentokrát přečíst hned dva sloupky. Pokud jste je pravidelně četli, tak jste se asi jistě pobavili. A jak se říká, to nejlepší na konec :-).

8. (č. 31, 32) 1941

 

 
 

Rarity

 2.3.2008
 

Že je s hlavolamem Ježek v kleci úzce spojena i lidská představivost jistě není pochyb, jak můžete vidět na těchto obrázcích. Máte také nějaké ježky vyrobené z recese? Neváhejte a pošlete nám jejich fotografie na email info@jezcivkleci.cz a my je tady rádi uveřejníme.

 

         

 
 

Mladý hlasatel - 7. díl

 24.2.2008

7. (č. 30) 1941

 

 
 

Technická dokumentace Ulčova Ježka v kleci

 22.2.2008
 
V sekci návody nově naleznete dokumentaci Ulčova technického výkresu na výrobu ježka v kleci z roku 1948.

 

 
 

Mladý hlasatel - 6. díl

 11.2.2008

6. (č. 28) 1941

 

 
 

Skutečný původ Ježka v kleci

 9.2.2008
 

Kdy a jak vlastně vznikla podoba a princip dnešního hlavolamu Ježek v kleci? To je otázka, na kterou bohužel nikdo nezná přesnou odpověď.

Více v novém článku !

 

Mladý hlasatel - 5. díl

 4.2.2008

5. (č. 27) 1941

 

 
 

Skutečnost versus realita

 29.1.2008
 

Nejspíš už asi znáte hlavolam s názvem Man The Torpedo, který vyrábí belgická firma Eureka. Jde vlastně o ježka v kleci, který má ale namísto ostnaté kuličky uvnitř klece váleček s ostny. Málokdo ovšem ví, že je právě tento hlavolam českého původu.

celý článek >

 

Mladý hlasatel - 4. díl

 28.1.2008

4. (č. 26) 1941

 

 
 

Mladý hlasatel - 3. díl

 22.1.2008

3. (č. 24) 1941

 

 
 

Mladý hlasatel - 2. díl

 14.1.2008

2. (č. 23) 1941

 

 
 

Mladý hlasatel - 1941

 9.1.2008
 

Jako zajímavost se zde bude pravidelně každý týden objevovat vždy jeden článek z časopisu Mladý hlasatel z roku 1941 týkající se Ježka v kleci. Zde je první z nich.

1. (č. 22)

 

 
 

Nové fotky

 13.12.2007
 

V sekci typy nyní naleznete jednu z těchto nový fotek ježka v kleci z časopisu ABC (r. v. 1990). Také přibyl nový typ - skleněný Ježek v kleci.

 
 

              

 
 

Aukce

 7.12.2007
 

Pro zajímavost zde uvádím opět něco z aukcí. Tentokrát se prodával rozšroubovatelný ježek v kleci vyrobený zřejmě v jediném exempláři. Aukce skončila na neskutečných 5049 Kč !

 
 

 
 

Sklenění Ježci v kleci

 26.11.2007
 

Jedná se o opravdovou raritu, kterou nechal vyrobit pan Eduard Pazourek. Celkově má být vyrobeno asi jen 30 kusů. První ježek na dvou obrázcích o velikosti 60 x 55 mm má 7 ostnů a 4 tyčky klece. Druhý ježek na třetí fotce má velikost 45 x 50 mm a samotný ježek je vyroben jako zvířátko. Jeden Ježek v kleci stojí 499 Kč i s krabičkou. Pokud máte o toho ježka zájem, můžete si o něj napsat na email: info@razitka-colop.cz .

 
 

         

 

Pátrání

 23.11.2007
 

Pátrá se po původu a výrobci kovového Ježka v kleci, který je zřejmě z roku 1968. Kolik kusů tohoto ježka bylo vyrobeno? Jaké jsou jeho rozměry? Vlastníte někdo tohoto ježka a víte o něm více? Přispějte k ujasnění nejasné minulosti tohoto hlavolamu. Psát můžete SEM. Díky.

 
 

 

Inzerce

 7.11.2007
 

Máte zájem inzerovat na nejnavštěvovanější stránce o hlavolamu Ježek v kleci a hlavolamech obecně? Pro více informací pište na info@jezcivkleci.cz

 

         

 
 

Sestavena kompletní historie typů Ježka v kleci !

 30.10.2007
 

Dnešním dnem jsem dokončil sestavování dlouholeté historie typů Ježka v kleci od roku 1905 až do současnosti. U každého ježka nyní naleznete i jeho specifikace. Na všechny typy ježka v kleci se můžete podívat tedy zde. Omluvte případné nesrovnalosti. Pokud nějaké naleznete napište mi prosím o nich sem. Děkuji.

RM

 

          

 
 

Návod na vyjmutí náročného dřevěného ježka v kleci

 29.9.2007
 

Na tzv. náročného dřevěného ježka v kleci jsem sepsal návod na jeho vyjmutí. Vyzkoušet ho můžete ZDE ! Rád uvítám vaše postřehy ze srozumitelnosti návodu ZDE ! Děkuji.

RM

 

 

 
 

Časopis Mozkolam s ježkem v kleci právě v prodeji

 22.8.2007
 

K novému čtrnáctideníku Mozkolam č. 13 je nyní přiložen hlavolam ježek v kleci. Tento ježek je dřevěný a má kovové tyčky klece. Je vysoký 12 cm a má různě dlouhé ostny ježka. V časopise naleznete podrobný návod na vyjmutí ježka z klece. Stránka časopisu je zde.

 
 

 

 
 

Vylepšení stránky

 20.8.2007
 

Jak jste si jistě všimli, tak tato stránka prošla dalším vylepšením. Odkazy do jednotlivých sekcí jsou nyní umístěny všechny nahoře a byly trochu zmodernizovány, protože při jejich procházení už budete vědět, které jste již navštívili. Naleznete mezi nimi i novou sekci ankety, kde budou časem přibývat nové ankety, jejichž premiéru vždy uvidíte přímo na stránce vlevo.

 

Stříbrný ježek v kleci

 7.8.2007
 

Mnoho návštěvníků této stránky se nás ptá, kde je možné zakoupit malého stříbrného Ježka v kleci. Zde je odkaz na družstvo umělecké výroby Granát Turnov, kde uvidíte, jestli je zrovna v nabídce nebo ne.

 
 

          

 
 

Nové obrázky

 17.7.2007
 
V sekcích historie, typy a ceny se můžete nově setkávat s těmito novými obrázky Ježků v kleci.
 
 

         

 

         

 
 

Nový banner této stránky

 29.6.2007
 

Vytvořil jsem nový velký reklamní banner této stránky. Máte-li zájem o výměnu ikonek, tak zamiřte pro více informací sem a nebo mě kontaktujte na radek.dk@centrum.cz . Děkuji.

 
 

 

 
 

Ježek v kleci - Hron vs. Philos

 31.5.2007
 

Kdy a jak vlastně vznikla podoba a princip dnešního hlavolamu Ježek v kleci? To je otázka, na kterou bohužel nikdo nezná přesnou odpověď.

Více v novém článku !

 

Nový design stránek

 9.4.2007
 

Dnes jsem pro vás připravil nový velikonoční design těchto stránek. Doufám, že se bude líbit vám, stálým návštěvníkům ale i čtenářům časopisu ABC č.8, který vychází 10.4.2007. V tomto časopisu vychází článek o hlavolamech, na kterém jsem z části spolupracoval výměnou za odkázání na tyto stránky. Tímto děkuji časopisu ABC o zviditelnění těchto stránek a těším se na další spolupráci.

 

Další hlavolamy v sekci Special

 26.3.2007
 
Do sekce rarity byly přidány 4 další hlavolamy konceptem podobné ježkovi v kleci.
 
 

           

 
 

Banner této stránky

 25.3.2007
 
Máte-li zájem o spolupráci pomocí výměny ikonek, tak zamiřte pro více informací sem.
 
 

 
 

Historie ježka v kleci

 23.2.2007
 

V sekci historie naleznete nový článek o historii ježka v kleci, který jsem pro tyto stránky sepsal. Je doplněn i fotografiemi našich  nejstarších známých ježků v kleci.

 
 

         

 
 

Výsledek jedné z posledních aukcí

 12.2.2007
 

Pro zajímavost zde uvádím výsledek z nedávné internetové aukce. V prodeji byl starý ježek v kleci Froněk a aukce skončila na 3101 Kč. Pokud tedy nejste přímo sběrateli a vlastníte také nějaký starý kousek, rozhodně se vyplatí zauvažovat o možnosti jeho prodeje. Můžete k tomu využít rovněž inzerci na těchto stránkách (vlevo).

 
 

 
 
 

 © Copyright WEB.rademic.cz &   Publikování a šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.